Додати до маршруту

Ратуша, Жовква

GPS координати: 50.05563354 23.96867752
Рейтинг:
80 Переглядів 0 Коментарів 0 Включень до маршруту
Додати до маршруту

Ратушу невеликого містечка Жовква на Львівщині можна вважати ровесником самого поселення. З'явившись в місті в 1687 році, спорудження відразу стало центром політичного і громадського життя міста.

Білокам'яна будівля Ратуші не завжди прикрашало Жовкву. До середини 15 століття на його місці височіла дерев'яна споруда, яка довелося знести через ветхість.

Аж до 1832 року будинок служило мерією міста. Воно виконувало не тільки адміністративну, але і захисну функцію. Наприклад, триярусна вежа з сонячним годинником на вершині служила самостійним вузлом оборонної системи міста. Але в середині 19 століття споруду визнали аварійним і закрили на реконструкцію.

Лише в повоєнні роки будівлю Ратуші міжЖовківський замкомі Глинскими воротами було вирощу до життя. Зусиллями Броніслава Віктора мерія набула сучасного вигляду. Особливе значення було приділено декору будови. Арочний портик і керамічне зображення Іоанна Богослова (покровителя міста) і сьогодні приваблюють своєю оригінальністю і атмосферністю.

Ратуша знаходиться наВічевому майдані. Також поблизу знаходиться прекраснийкостел Святого Лаврентія. Вам неодмінно варто відвідати це місце.

Коментарі