Додати до маршруту

Ратуша, Мукачево

GPS координати: 48.44187546 22.71802139
Рейтинг:
1404 Переглядів 0 Коментарів 1 Включень до маршруту
Додати до маршруту

Ратуша вМукачево- домінуюче спорудження центральної площі міста. Триповерхова адміністративна будівля, побудована на початку 20 століття, сьогодні розмістило в своїх стінах міської ради, туристичний центр і книжковий магазин на першому поверсі.

Історія ратуші

На проект міської ратуші в 1898 році був оголошений конкурс, в якому брало участь 12 кандидатів. Переміг проект архітектора з Будапешта Яноша Бабули-молодшого.

Будівництво почалося 16 липня, а урочиста закладка споруди - 23 липень 1903 року. Роботи велися під керівництвом архітектора Яноша спільно з інженером Густавом Берновічем. Будівництво закінчилося в 1904 році.

архітектура будівлі

Ратуша в Мукачево поєднала в собі риси неоготики з контекстом модернізованого угорського ретроспектівізма.

Ратушна вежа має форми середньовічної архітектури, примикає до основної споруди маленькими загостреними баштами-еркерами по кутах. На башті 1904 року було встановлено годинник-куранти, які виготовив Йосип Шовінскій. У той час це були один з п'яти кращих баштового годинника в Європі.

Мукачівська ратуша створює враження урочистості і солідності, як і належить адміністративної будівлі. Пластичні компонування, романтичний характер ратуші з деякими готичними рисами надають спорудженню атмосферу «казковості».

На задньому дворику в затишному саду розміщена експозиція скульптур, вхід для відвідувачів вільний.

Цікавий факт

Головний механізм годинника на ратуші розміщений в невеликій овальній кімнаті башти. У скляному ящику працює система шестерень і важелів, які з'єднані натягнутими тросами з двома дзвонами. Кожні 15 хвилин по меншому дзвону вдаряє молот, відбиваючи чверті години. Удари по великому дзвону сповіщають про цілу годину.

Як доїхати

Ратуша розташована в центрі Мукачева наплощі Кирила і Мефодія. У місто можна дістатися поїздом зЛьвоваабо столиці. Також сюди регулярно направляються маршрутні автобуси зКиєва, Що йдуть через Львів.

Коментарі