Додати у маршрут
Додати в обране
Повідомити про помилку

Ратуша, Кам'янець-Подільський

Регіон:
GPS координати: 48.67538071 26.57276344
Рейтинг:
28 Переглядів 0 Коментарів 1 Включень до маршруту 0 Використань у звіті
Додати у маршрут
Додати в обране
Повідомити про помилку

Знаменитий архітектурний пам'ятник стилів ренесансу і бароко 14-19 століть і колишня будівля міського магістрату - це ратуша вКам'янці-Подільському. Споруда є найзначнішим зі збережених пам'яток стародавнього міста. Сьогодні це музей з цінними експонатами, що розповідають стародавню історію міста.

Історія ратуші

Кам'яний будинок був побудований ще в 30-і роки 14 століття. У 1754 році був повністю перебудований. До ратуші була добудована прямокутна вежа, яка спочатку стояла на відстані 3 м, де в 1756 році встановили два дзвони, а в 1884 року - механічний годинник, які працюють і по сей день.

Під ратушею знаходяться підземельні ходи, які пов'язуютьДомініканськийі Францисканський костели. У 40-і роки 16 століття аж до 1870 року тут розташовувалося міське самоврядування Кам'янця-Подільського - магістрат.

З 1870 по 1917 роки в ратуші розмістилося поліцейське управління, а підвали використовували як місце для попереднього ув'язнення затриманих.

екскурсія ратушею

Сьогодні в старих стінах вирує життя. Гості та жителі міста мають чудову нагоду цікаво і з користю провести час. Путівник пропонує: від пекла підземель через земний світ плотських утіх в рай високого мистецтва. Тому екскурсія в ратуші починається з:

  • Підземелля. Експозиція музею «Суд в середньовічному Кам'янці». До уваги відвідувачів представляється «весела» експозиція: копії російської диби, шибениці, палі і подібних катувань з усього світу. Вважається, що це місце - чи не єдиний музей тортур в Україні.
  • Перший поверх - царство Бахуса. Незвичайне кафе з очікуваним назвою «Ратушка».
  • Другий поверх - рай високого мистецтва. В експозиційних залах розміщені твори місцевих майстрів і художників з різних регіонів України. В широкому форматі тут представлені роботи Івана Салевича: оголені жіночі торси з глини і бронзи, шамоту і поливи, крилаті музи, виразний еротизм простих геометричних форм.
  • Вежа з годинником. Але це місце не для відвідувачів, нею можна помилуватися лише з площі Польський Ринок.

Як доїхати

Ратуша розташована в центрі Старого міста, наплощі Польський Ринок, 1. Доїхати сюди можна будь-яким громадським транспортом, що прямує до центру. Поруч розмістилися Подільський ринок і Вірменський колодязь.

Цей об`єкт у маршрутах

Цей об`єкт у статтях

Коментарі