Додати до маршруту

Харківська Привокзальна площа і залізничний вокзал

GPS координати: 49.98910141 36.20449829
Рейтинг:
1890 Переглядів 0 Коментарів 0 Включень до маршруту
Додати до маршруту

Харківська Привокзальна площа протягом століть є візитною карткою міста. Це чудове місце для відпочинку і прогулянок, прикрашене ошатними квітковими клумбами, акуратними доріжками, зручними лавками і красивим світломузикальним фонтаном.

У темний час доби площа відмінно висвітлюється, різними кольорами переливаються будівлі залізничного вокзалу, Головпоштамту і Управління залізниці.

Площа остаточно сформувалася в 60-х роках 19 століття, паралельно з введенням в експлуатацію Курсько-Харківсько-Азовської залізниці. Сьогодні на Привокзальній площі всіх жителів і гостей міста вітають музиканти з місцевої філармонії, а також театру опери і балету. Їх репертуар складається з семи різних мелодій, які відповідають усім днях тижня.

Нинішня будівля залізничного вокзалу займає практично всю західну частину площі. Дане будова було спроектовано відомими архітекторами Борисом Мезенцевим, Євгеном Лимар і Григорієм Волошиним, і замінило собою старий вокзал, який був зруйнований у роки Великої Вітчизняної війни.

Ошатний, урочистий, оброблений натуральним каменем, архітектурної ліпленням і українським орнаментом харківський залізничний вокзал з 1952 року зустрічає і проводжає пасажирів.

Висота будівлі центрального вокзалу становить - 26 метрів, окрасою його головного входу є 10-колонний портик. Для зручності гостей Харкова до будівлі вокзалу в 80-і роки минулого століття був прибудований готельний корпус.

Прибулі вХарківпасажири мають можливість потрапити в метро або на Привокзальну площу через південний або північний тунель. У південному крилі будівлі вокзалу розташовані каси попереднього продажу, сервіс-центр, а також бюро міжнародних перевезень. Головний зал вокзалу обладнаний сучасними інформаторами, на яких є сенсорні екрани. На великому кольоровому дисплеї, встановленому в самому центрі цього залу, регулярно демонструються медіа-файли і рекламні ролики.

Комфортний зал очікування, розташований на другому поверсі, пропонує зручне розміщення пасажирів в сучасних кріслах. Неподалік знаходяться кілька кафе.

У самому центрі Привокзальній площі розташовано монументальну будівлю, виконане в стилі епохи неокласицизму, в якому розміщується Управління Південних залізниць. Ця будова вважалося найбільшим в дореволюційному Харкові, воно і сьогодні вражає своїм розмахом.

У північній частині Привокзальної площі знаходиться будівля Главочтампта, побудоване за проектом архітектора Олександра Мордвинова в кінці 20-х років минулого століття. Масивні залізобетонні конструкції, плоскі дахи і стрічкові віконні прорізи забезпечують композиції функціональність і динамізм.

Цей об`єкт у статтях

Коментарі