Додати до маршруту

Співаючі тераси

GPS координати: 50°7’12”N 35°13’35”E
Рейтинг:
3264 Переглядів 0 Коментарів 0 Включень до маршруту
Додати до маршруту

У 10 кілометрах від Натальївську парку, біля села Городнє знаходиться місце, яке обов'язково підніме вам настрій. Створюється враження, що тут співає абсолютно все - навіть каміння. Співаючі тераси це унікальний пам'ятник садово-паркової архітектури не тільки України, але і всієї Європи.

Співаючі тераси

Співаючі тераси

Під час облаштування, з садом виникли певні проблеми, оскільки тутешня грунт не славиться своєю плодючістю і багато сортів дерев вели себе дуже капризно. Вихід був знайдений новаторський. На південно-західному схилі балки були побудовані шість довгих терас з каменю і цегли, які розташувалися своєрідною дугою уздовж ділянки. Більшу частину дня камені були під сонцем, що дало можливість використовувати їх в якості аналога сонячних батарей.

Співаючі тераси

Теплоємність цегли і мідної дренажної системи дала можливість створити сад з породами дерев, які в цьому кліматі, як правило, не вирощують. Завдяки нетрадиційній формі саду, створюється враження, що звуки тут посилюються в кілька разів. Шум листя і спів птахів створюють неповторну природну мелодію.

Співаючі тераси. Городнє

Співаючі тераси. Городнє

Своєрідний амфітеатр дозволяє чути навіть шепіт на відстані до 60 метрів. А в вітряну погоду, починають співати навіть стіни. За однією з легенд в Наталіївці відпочивав і давав концерт знаменитий російський бас Федір Шаляпін. Зараз це місце використовують як сцену для проведення одного з українських етнофестивалів. Якщо піднятися на саму верхню терасу перед вами відкриється чарівний рівнинний пейзаж з ставком і гаєм.

Співаючі тераси з пташиного польоту

Співаючі тераси з пташиного польоту

Належить це місце радгоспу «Глобівська». Основна його спеціалізація - це вирощування яблук. Так що краще за все, відвідувати це місце під час цвітіння або збору врожаю. Співаючі тераси Городнеего охороняються законом, як пам'ятник культури.

Вид на ставок і тераси

Вид на ставок і тераси

Є у цього місця і історична цінність. Спочатку Городнє створювалося ще в XVI ст. як укріпрайон, який в подальшому довелося використовувати під час конфлікту між Російською імперією і Швецією. Неподалік цих місць, в 1709 р відбувалося кровопролитна битва російської армії, до складу якої входили і козаки, і шведської армій. Бій закінчився поразкою останніх. На краю села знаходиться скромний пам'ятник на честь цих героїчних подій.

Співаючі тераси

джерело:
mykharkov.info, ryzhkov-sergey.livejournal.com

GPS: 50 ° 7'12 "N 35 ° 13'35" E

Адрес: с. Городнее, Краснокутского р-на

Цей об`єкт у статтях

Коментарі