Додати до маршруту

Поморянський замок-палац, Поморяни

GPS координати: 49.62966919 24.93867493
Рейтинг:
439 Переглядів 0 Коментарів 0 Включень до маршруту
Додати до маршруту

Поморянський замок-палац є унікальною пам'яткою селищаПоморяни& Nbsp; Золочівського району Львівської області. Знаходиться на річці Махнівка. Він колись входив в оборонну систему району і став улюбленим місцем перебування польських королів і вельмож.

Історія Поморянського замку-палацу

У 1340 році власником села був шляхтич Микола Свинка, який звів на пагорбі дерев'яну фортецю. У 15 столітті Поморяни належали родині Кердеів, а згодом & ndash; Сенінскіх, нащадок яких воєвода Ян близько 1550 року в місці дерев'яного укріплення побудував кам'яне. Замок мав чотири вежі і був оточений ровом і валом.

період розквіту

У 17 столітті замок удосконалив і зміцнив новий власник Якуб Собеський. Були побудовані нові порохові і поповнені запаси зброї. Саме це допомогло витримати тривалі облоги турків і татар. Замок отримав у спадок син Якуба Ян III Собеський, який до кінця свого життя їм займався. Поморянський замок став його улюбленим місцем, куди він часто їздив на полювання.

В кінці 17 століття зміцнення зазнало & nbsp; неодноразових нападів і було знищено майже повністю. Однак король за кілька років побудував резиденцію за зразком голландської фортифікаційної системи, завдяки чому палац успішно витримав ще вісім татарських навал.

Положення резиденції в 18 & ndash; 20 століттях

Після смерті короля палацом вже ніхто так дбайливо не займався. Незабаром власниками околиць стали Радзивілли. Вони & nbsp; взагалі забули про замок, який занепадав. Ситуація покращилася, коли землі були у власності Прушинських, які провели вдалу реконструкцію палацу. Юзеф Прушинський у відновленому замку зібрав чудову галерею і бібліотеку. У 1876 році володіння було продано сім'ї Потоцьких. Вони також займалися резиденцією до 1939 року, відремонтувавши її після Першої світової війни.

Під час Першої і Другої світових воєн деякі колекції палацу були пограбовані, інші & ndash; передані в музеї, а сама будівля перетворили в ПТУ. Далі на замок чекали руйнування і занепад.

На сьогодні збереглися два корпуси і кутова вежа. У південному корпусі розташована відкрита галерея.

легенда палацу

Події легенди відбуваються в 17 столітті, коли замком володів Ян Собеський, який тоді був заможним землевласником. Резиденція в Поморянах була його улюбленим місцем через те, що під час полювання в Краснопуща, як розповідають жителі села, Ян заблукав і потрапив в печеру одного ченця, який запропонував гостю переночувати. Вночі ченцеві снився сон, що на голові Собеського сяє корона. Прокинувшись, монах сказав вельможі, той стане королем, на що Ян відповів: & laquo; Якщо я буду королем, то дам тобі стільки землі, скільки об'їдеш за один день і одну ніч & raquo ;. Через два тижні відбулися вибори і пророцтво збулося, а монах побудував на отриманих землях монастир.

Цікаві факти

  • У галереї Юзефа Прушинського були роботи видатних майстрів, в тому числі Рембрандта і Леонардо да Вінчі.
  • Протягом Другої світової війни в замку проживали два гестапівця, які згодом були розстріляні біля воріт палацу юнаками з УПА.

& Nbsp; Як доїхати

Поморянський палац розташований в смт Поморяни на вулиці Підзамче. Доїхати до замку краще громадським транспортом зЗолочева. Звідти з автостанції їдуть маршрутки і електрички до станції Підзамче. Власним авто треба їхати по трасіЛьвів& Nbsp; & ndash;Тернопіль& Nbsp; в 27 км від Золочева, що займе близько 40 хвилин.

Коментарі