Додати до маршруту

Покровський собор, Ізмаїл

GPS координати: 45.34098434 28.83443832
Рейтинг:
1782 Переглядів 0 Коментарів 1 Включень до маршруту
Додати до маршруту

Свято-Покровський Собор підноситься в центрі Ізмаїла і є головним храмом в місті. це дивовижнийпам'ятник російської архітектури, Побудований в стилі класицизму.

Історія Покровського собору в Ізмаїлі

У 18 столітті Ізмаїл був однією з найбільш неприступних турецьких фортець. Після взяття міста перші православні жителі звели дерев'яну церкву і відправили прохання про побудову храму з каменю.

У 1822 р Православної єпархією було надіслано дозвіл разом з кресленнями. Почалося будівництво кам'яного трьохпрестольної храму з безліччю мармурових колон, але виділених коштів не вистачило. Тоді жителі подали прохання змінити креслення на однопрестольний церкву. Незабаром прийшло схвалення на новий проект.

Думки істориків щодо архітектора храму істотно розходяться. Хтось стверджує, що це був А. Мельников з Москви, хтось називає І. Торічеллі з Одеси, треті кажуть, що автором проекту був інший одесит - Ф. Боффо.

За документами, зведення собору закінчилося в 1831 р, але різні доповнення тривали ще довго. З переплавлених турецьких гармат звели дзвіницю і виготовили 6 дзвонів, прикрашених іконами Пресвятої Богородиці та образами святих. Найперший і головний дзвін важить 11 тонн. У 1848 р до храму прибудували ще одну триярусну дзвіницю (65 м), яка з'єднується з собором критою галерей. Там облаштували верхній храм Миколи Чудотворця.

На що звернути увагу

Усередині собор розписаний в стилі модерн художником П. Піскарьовим, вихідцем зі школи великого майстра В. Васнецова. В інтер'єрі переважають орнаменти і синій фон, що було також характерним для творчості Васнецова.

У 1831 р в храмі був виготовлений іконостас, при останньому оновленні якого, в 1907 р, в обрамлення додали позолочені колони з прикрашеними капітелями.

головноюцінністю храму є Голгофа, В хрест якої вкладено позолочений срібний хрестик зі святинями.

На столітній ювілей собору (1931 р) на каплиці було встановлено годинник з боєм, які працюють по сей день.

За проектом Анжело де Веккі була добудована колонада і портик над входом до стилі класицизму.

пам'ятки поблизу

Недалеко від храму стоїтьпам'ятник Суворову, В честь якого названий проспект, де і розташований собор. На цій же вулиці знаходитьсяКартинна галерея. А через 200 м, на вул. Пушкіна, можна відвідатиІсторичний музей.

Коментарі