Додати до маршруту

Підгорецький монастир

GPS координати: 49.92687988 24.97134018
Рейтинг:
3309 Переглядів 0 Коментарів 1 Включень до маршруту
Додати до маршруту

У селі Підгірці в 66 км відЛьвова, В густому лісі сховався чоловічий Благовіщенський василіанський монастир. Зараз він належить греко-католицької церкви, ордену Святого Василія Великого. Апервая обитель, як свідчать історичні дані, з'явилася тут 1180 року.

До наших днів збереглася будівля монастиря, побудоване в 18 столітті. Комплекс Підгорецького монастиря & ndash; це церква, келії та дзвіниця. Тут зберігається & laquo; Літопис Підгорецького монастиря & raquo ;, що представляє велику цінність для істориків адже вона велася з 1662 по 1669 рік.Інтерес представляють і старовинний сонячний годинник на фасаді будівлі.
& Nbsp;
З радянських часів у монастирі була філія протитуберкульозної лікарні. Святиню повернули віруючим в 1991 році.
& Nbsp;
Поруч з монастирем знаходиться городище літописного міста Пліснеськ, який був заснований на початку 7-го століття і зруйнований татаро-монголами. І, ясна річ, будучи в Підгірцях, варто відвідати знаменитийПідгорецький замок, Який & laquo; зіграв & raquo; роль Лувра & ndash; тут знімались сцени фільму & laquo; Д & rsquo; Артаньян і три мушкетери & raquo ;. Підгорецький замок разом зОлеським замком& Nbsp; іЗолочівським замком& Nbsp; в околицях Львова входять в екскурсійний маршрут & ndash; & Laquo; Золоту підкову Львівщини & raquo ;.

Цей об`єкт у статтях

Коментарі