Додати до маршруту

Гребля КРЕС, Кривий Ріг

GPS координати: 47.99761963 33.45728302
Рейтинг:
2057 Переглядів 0 Коментарів 0 Включень до маршруту
Додати до маршруту

Одним з наймальовничіших і цікавих районівКривого Рогує район КРЕС. Назва місцевості походить від Криворізької районної електростанції. Це був важливий стратегічний об'єкт, адже станція забезпечувала електроенергією місцеві шахти.

Що можна побачити на дамбі КРЕС в Кривому Розі

Гребля Кресівського водосховища знаходиться у відмінному стані. Вона оснащена гранітним каменем, а поруч є пішохідна доріжка. Загальна протяжність греблі близько 300 метрів.

На початку греблі видніється біла вежа.Коли вона належала мережі районної електростанції.

Також недалеко можна побачити одну цікаву залізобетонну конструкцію. Чесно кажучи, навіть корінні криворіжці не скажуть вам про його призначення. Але зараз вона стала своєрідним трампліном для хлопчаків.

Варто відзначити, що відпочинок на дамбі дуже люблять місцеві жителі. У спекотні дні тут завжди людно, незважаючи на заборону купання. Тут також є рятувальна станція.

До речі,на водосховищі є єдиний в Кривому Розі теплохід.Належить він 59-річному криворіжців на ім'я Сергій. Він захоплюється моделюванням кораблів. На будівництво цього маленького теплохода він витратив чотири роки.

На теплоході можна покататися по річці Саксагань. Вартість такого вояжу демократична - 30 гривень з людини.

Під час Другої світової війни на дамбі КРЕС йшли бої. Добровольчий загін під командуванням генерала Шурупова захопив греблю в 1944 і врятував її від вибуху. На місці цих подій тепер знаходиться пам'ятник.

Якщо ви раптом приїдете до Кривого Рогу влітку - обов'язково відвідайте Кресівське водосховище.

Як дістатися до греблі КРЕС в Кривому Розі

Прямуючи з центрального автовокзалу, варто взяти маршрутне таксі № 3. Вам підійдуть маршрутки в напрямку Зарічного.

Коментарі