Додати до маршруту

Площа Ринок, Львів

GPS координати: 49.84180069 24.03100014
Рейтинг:
5750 Переглядів 0 Коментарів 0 Включень до маршруту
Додати до маршруту

Вже протягом п'яти століть мандрівники, цінителі краси, купці і туристи з усього світу приїжджають доЛьвів. Кожен його куточок неймовірно прекрасний і має свій неповторний шарм, в цілому створюючи неперевершений зразок європейського історичного міста. Площа Ринок уособлює собою його центр.

Історія площі Ринок

Площа Ринок - одне з найбільш витончених і архітектурно ідеальних місць у Львові. Історія площі доволі цікава. князьДанило Галицький заснував Львів у 13 столітті, А в 1349 році місто було завойоване Королівством Польським. За дорученням Казимира III Великого німецькі колоністи почали будівництво площі за зразком середньовічного європейського міста з ринковою площею в центрі.

Її назва пов'язана з принципом побудови і походить від німецького слова der Ring, яке означає «кільце, замкнутий простір». Згодом назва трансформувалася в «Ринок». Пізніше австрійські та італійські архітектори додали краси площі.

архітектура площі

Архітектурне оздоблення площі розміром 142 на 129 метрівналічує 44 будинки з ратушею в центріі зроблено переважно в стилі ренесансу. Іноді можна побачити відгомони архітектури готики, елементи якої збереглися після найбільшого пожежі за всю історію Львова 1527 року.

Новий Львів, в тому числі його головна площа, були зовсім іншими, побудовані в стилі ренесансу. Тоді почали будувати більш міцні споруди - кам'яниці (будинки з каменю і цегли). Довжина фасаду кам'яниць не перевищувала 9 метрів. Справа в тому, що на той час в будівництві площі Ринок діяло, так би мовити,«Правило трьох вікон». Кожна кам'яниця не повинна була мати більше, ніж три вікна на фасаді. Це давало право рівних можливостей, адже кожне вікно першого поверху використовувалося для торгівлі, майстерні або реклами. Таким чином, будинки розташовані тісно один до одного і подовжені вглиб.

Побудувати кам'яницю на площі було не дешевим задоволенням - лише багаті купці і заможна знать могли собі це дозволити. такожіснувало обмеження щодо поверхів. Лише дворянам і вищого духовенства дозволялося будувати більш ніж три поверхи, або вікна на фасаді. Яскравим прикладом єпалац Корняктаабопалац Бандінеллі. Тільки в 18 столітті було скасовано це правило, тому зараз можна помітити, що на багатьох будинках пізніше було добудовано поверх або розширене фасади.

Варто звернути вашу увагу на фасади будинків. Ви легко помітите, щовідстань між вікнами неоднакове. Два вікна ніби відокремлені - це світлиці, а поруч розташований ванькір - маленька бічна кімната. Яскравим прикладом єЧорна кам'яниця. Таке планування було типовим для ренесансу.

Кілька століть томуне було нумерації, А кам'яниця давали назви відповідно характерним зовнішнім ознаками декору чи на прізвище власника. Сьогодні будинки пронумеровані, але їх назви збереглися, серед них -палац Любомирських,кам'яниця Шольц-Вольфович,Геппнерівська кам'яницята ін. Кожне споруда на площі Ринок овіто цікавими легендами і, без сумніву, варта вашої уваги. Найцікавіші і цінні з них знаходяться на східній стороні площі.

Архітектори та майстри намагалися виділити кожну кам'яницю, надати їй індивідуальності, використовували останні технології того часу, прикрашали як внутрішній інтер'єр, так і екстер'єр. В середні віки кожен будинок мав свій колір, це була, так звана,львівська поліхромія, Але в 19 столітті, за часів австрійського правління, всі будинки будувалися сірими, що було обумовлено поширенням цементних фірм. І лише 30 років тому Кам'яниця зрадили їх первозданний вигляд.

Площадь Рынок впечатляет своей самобытностью, утонченностью и роскошью. Ее также украшают четыре фонтана со статуями древнегреческих богов, симметрично расположенные вокруг ратуши. Старинная брусчатка, архитектурная мозаика камениц и величие городской ратуши создают чарующую атмосферу средневековья.

Цей об`єкт у статтях

Коментарі