Додати до маршруту

Площа Кирила і Мефодія (раніше площа Миру), Мукачево

GPS координати: 48.44182205 22.73108673
Рейтинг:
1251 Переглядів 0 Коментарів 1 Включень до маршруту
Додати до маршруту

Площа Кирила і Мефодія вМукачево& Nbsp; & ndash; одна з головних визначних пам'яток міста. Не так давно була перейменована (раніше площа Миру). Свою нинішню назву взяла відпам'ятника рівноапостольним Кирилу і Мефодію. Це місце зібрало значну кількість мукачівських пам'ятників, тому звідси найкраще буде починати своє знайомство з містом.

Історія площі Кирила і Мефодія

Площа утворилася ще в 19 & ndash; 20 століттях. В архітектурі домінує стиль сецесії із старовинною бруківкою. Прогулянка площею подарує різноманітні теплі враження та насолоду затишком.

& Nbsp; пам'ятки на площі & nbsp;

  • Будівля міської ратуші& Nbsp; & ndash; гордість міста, побудована в 1904 році під керівництвом будапештського архітектора Яноша Бабули-молодшого. Головний портал споруди прикрашають годинник, виготовлені за кошторисом майстра І. Шовінского. У той час це були одні з кращих курантів в Європі. Сьогодні в будинку знаходиться міська рада, на першому поверсі & ndash; книжковий магазин і туристичний центр. У внутрішньому дворику побудована цікава експозиція сучасної скульптури.
  • Навпаки міської ратуші височить будівля & nbsp; 18 століття & ndash; готель & laquo; Star & raquo ;. Свого часу це була резиденція графа Шенборна. Сьогодні готель увійшов в мережу & laquo; Прем'єр готелів & raquo; і пропонує гостям затишні номери європейської якості.
  • На площі Кирила і Мефодія розташований іЗакарпатський російський драматичний театр, Побудований в стилі сецесії. У тому 1884 року було організовано & laquo; Товариство з будівництва театру & raquo ;, 50 осіб якого звернулися до жителів міста з проханням надати матеріальну допомогу фонду. Тільки 28 жовтня 1899 року відбулося урочисте відкриття театру. Щорічно в травні в театрі проводиться міжнародний фестиваль національних меншин & laquo; Етно-Діа-Сфера & raquo ;.
  • Кінотеатр & laquo; Перемога & raquo; є відновленим історичним об'єктом. Сьогодні це кіно-концертний комплекс ім. І. І. Туряниці, який розрахований на 400 глядачів. Саме тут 26 листопада 1944 року була проголошена возз'єднання Закарпаття з Україною.
  • Пам'ятник рівноапостольним Кирилу і Мефодію встановлений був ще в 1996 році. На честь монумента і була перейменована площa 17 березня 2016 року.
  • Меморіальний музей ім. М. Мункачі, який був побудований на місці будівлі управління соляної митниці.
  • & Laquo; Білий дім & raquo;& Nbsp; & ndash; колишня резиденція князів Ракоці 17 століття, побудована в стилі ренесансу. Свою назву отримала через білого фасаду з червоними вкрапленнями на кутах.
  • На території площі збереглисякостел Святого Мартіна& Nbsp; і стародавня пам'ятка кам'яного зодчества Закарпаття & ndash; каплиця Святого Йосипа 14 століття.

Як доїхати

Площа Кирила і Мефодія розташована в центрі Мукачева. У місто можна доїхати поїздом зЛьвова& Nbsp; абоКиєва. Также сюда ходят рейсовые автобусы из столицы, идущие через Львов.

Коментарі