Додати до маршруту

Площа Вірменський ринок, Кам'янець-Подільський

GPS координати: 48.67344666 26.57230759
Рейтинг:
2610 Переглядів 0 Коментарів 0 Включень до маршруту
Додати до маршруту

Вірменський ринок являє собою найбільшу площу Кам'янець-Подільський, що знаходиться в старій частині міста у вірменському кварталі.

Історія Вірменської площі

За відомостями літописців, вірмени оселилися в Кам'янці-Подільському в другій половині 11 століття. Вони проживали, в основному, в центрі південної частини Старого міста.

Вірменська громада відігравала важливу роль у розвитку ремесел і торгівлі міста.

На цій території раніше знаходився вірменський магістрат і головні храми, які до сих пір залишилися тільки торговими кам'яними будівлями і складами. Тут же розташовувався і центр торговоїдіяльності- Вірменський ринок, був осередком торгівлі, куди прибували каравани з усіх кінців світу.

назви площі

  1. На початку 19 століття, після входження міста до складу Російської імперії, змінилася і назва площі: вона замість Вірменського ринку стала називатисяСоборній площею,бере свою назву від імені соборної Іоанно-Предтеченського церкви.
  2. Потім, від розташованого тут палацу і канцелярії Подільського губернатора, площа стала називатисяГубернаторської.
  3. На початку 20 століття, в честь царя Миколи I, площа була перейменована вМиколаївську.Крім цього, не дивлячись на те що площа часто грала роль плацу, на якому проходили різні паради, її іноді називалиПлацпарадною.
  4. Зі встановленням радянської влади в місті, вона була перейменована вЧервону площу,а через деякий час була названаплощею ім. Льва Троцького.
  5. Однак вже 20 грудня 1927 року, рішенням президії міської Ради Кам'янець-Подільського площа була перейменована вРадянську.
  6. Через 43 роки 11 вересня 1990 президія міськради повернула площі її найдавнішу назву- Вірменський ринок.

Пам'ятки на Вірменській площі

На площі Вірменський ринок присутні кілька адміністративних будівель. На розі площі - колись розташовувався палац Вірменського єпископа (15 століття), який зараз є відділом музею з колекцією ідолів у внутрішньому дворику.

Безпосередньо над площею нависає дзвіниця Вірменського собору. Тут також знаходиться будівля колишнього окружного суду.

Як дістатися

Площа знаходиться в старій частині міста, в Вірменському кварталі. Тут проходять маршрути багатьох місцевих таксі, зокрема маршрутний автобус №1, зупинка якого - кафе «Мрія козака», що біля костьолу.

Цей об`єкт у статтях

Коментарі