Додати до маршруту

Майдан Архітекторів

GPS координати: 49.99843216 36.23992157
Рейтинг:
2048 Переглядів 0 Коментарів 0 Включень до маршруту
Додати до маршруту

Майдан Архітекторів - одне з найцікавіших місць Харкова, яке обов'язково треба відвідати усім поціновувачам архітектури, і не лише їм.

Це затишне місце утворилося у 90-ті, після відкриття станції метро "імені Архітектора Бекетова". Офіційного статусу "площі" Майдан Архітекторів набув 2009-го року, коли його реконструювали.

З 2003-го року тут встановлена скульптура "Закоханим", що зображує юнака й дівчину в момент поцілунку. Через постійний вандалізм (графіті) під час реконструкції навколо монумента звели фонтан.

Головною ж перлиною площі є макети Семи чудес Харкова, вироблені з білого мармуру і поміщені у броньоване скло.

Площа Архітекторів у Харкові. Фото: stroyobzor.ua

Площа Архітекторів у Харкові. Фото: stroyobzor.ua

Саме на ці макети пропонуємо поглянути перше, ніж іти дивитись на оригінали, щоб мати уявлення і розуміння куди дивитись. Такий досвід є необхідним і цінним, адже обійти з різних боків величезну Будівлю Держпрому - непросто, а тут можна оглянути її всю, охопити оком весь монументальний задум архітекторів.

Окрім вже названого нами Держпрому, тут присутні альтанка-фонтан "Дзеркальний струмінь", старовинний Покровський собор (єдина збережена частина Харківської фортеці), Успенський собор  з Олександрівською дзвіницею (також XVII століття), Благовіщенський собор (найбільший у Східній Європі), величний Будинок зі Шпилем (вежа у стилі сталінського ампіру) та пам'ятник Тарасові Шевченку.

На площі також розташований Харківський Будинок Вчених, доречі збудований 1900 року саме за проектом архітектора, академіка Олексія Бекетова.

Ця площа - найсучасніша сторінка Харкова. Вона символізує повагу харків'ян до історії свого міста, сприйняття ними архітектури та пам'яток. Можна сказати, що Майдан Архітекторів - це коротке оповідання про Харків. Ви не залишитесь байдужими після його прочитання!

Цей об`єкт у статтях

Коментарі