Додати до маршруту

Петропавлівський костел, Луцьк

GPS координати: 50.73836899 25.31988525
Рейтинг:
3207 Переглядів 0 Коментарів 1 Включень до маршруту
Додати до маршруту

Історія одного з католицьких костелів Луцька нараховує вже чотири століття. Його середньовічні стіни просякнуті атмосферою старовини і зберігають багато таємниць, які тут залишили ченці-єзуїти. Опинившись в костелі, людина немов переноситься в далекі часи.

Собор Святих апостолів Петра і Павла був складовою частиною оборонної системи Луцька. Тому він і обріс масивними вежами з бійницями. Дивно, алеза потужними, значними стінами приховані три підземні поверхи, Які давали можливість в безпеці пережити будь-яку атаку і облогу.

Це місце -одне з найбільш таємничих у всьому Луцьку, вабить любителів гострих відчуттів. Похмурі склепіння, усипальниці, залиті водою, людські останки - кістки, черепи ... Історики поки не знайшли відповіді, ким були загиблі під склепіннями костелу. У підземеллі велися численні розкопки, на світ Божий витягували меблі, начиння та інші середньовічні предмети побуту. Побувати в таємничих ходах можна, записавшись на екскурсію.

Собор є однією з найбільш значущих католицьких святинь Волині. Біля нього розташована дзвіниця, добре збереглася ще з 16 століття. Цікавий і інтер'єр древнього костелу, прикрашений ліпниною, скульптурами і розписами. Увага приковує традиційний орган, який створює в соборі особливу атмосферу. Нині костел є чинним католицьким храмом.

Цей об`єкт у статтях

Коментарі