Додати до маршруту

Печера Попелюшка

GPS координати: 48°16’47”N 26°37’49”E
Рейтинг:
3589 Переглядів 0 Коментарів 0 Включень до маршруту
Додати до маршруту

Територія над печерою Попелюшка

Попелюшка - гіпсова печера на території Чернівецької області України. Довжина ходів близько 90 км і складається з декількох рівнів (цілком не обстежена).

Територія над печерою Попелюшка. кар'єр

За площею вона посідає третє місце серед гіпсових печер і восьме серед найбільших печер у світі.

Печера Попелюшка

Вхід в печеру знаходиться на території Молдови, тоді як основна її частина розташована на Україні. Печера була виявлена ​​в 1959 р після вибуху в гіпсовому кар'єрі біля села Крива.

Печера Попелюшка

В даний час діє вхід до печери знаходиться на південно-західній околиці села Подвірное Новоселицького району з української сторони.

Печера Попелюшка

Назва печери пояснюється тим, що в 1977 році, коли чернівецькими спелеологами в одному з кар'єрів Буковини була виявлена ​​невелика

Печера Попелюшкатріщина - вхід до печери, її брудний і непривабливий хід не викликав спочатку ентузіазму в дослідників, і печеру нарекли «Попелюшкою».

У печері є затоплені ділянки (в основом північна і східна частини печери). До середини ХХ століття була заповнена водою. При кар'єрних розробці родовищ гіпсу воду відкачали. Через настільки малого часу (в геологічному понятті) перебування без води, не має натічних утворень.

Після того, як підземні пустоти звільнилися від вод, вони були досліджені спелеологами.
Фахівці виявили тут величезні зали: «Зал Попелюшки», «Зал з колонами», «Зал Дакії», «Стометровий зал» і численні галереї, які складають справжні підземні лабіринти, в яких дуже легко заблукати і дуже складно знайти єдиний вихід.

Печера «Попелюшка» підкинула геологам загадку. В її відкладеннях було виявлено мінерал бьорнесіт. До сих пір його знаходили тільки на дні багатокілометрових океанських западин.

Печера Попелюшка

У печері знаходиться два колодязі глибиною 15-20 м, оскільки деякі галереї постійно залиті рясними підземними водами, вони з'єднують між собою різні рівні. Тут були виявлені близько 20 підземних озер: «Блакитне озеро», «Озеро динозаврів», «Озеро Наутілус» і ін., Води яких, згідно гідрохімічними аналізам, багаті мінеральними солями, а значить можуть надавати цілющу дію на організм людини.

Печера Попелюшка

Простору печери відрізняються великими розмірами коридорів і залів - ширина 3-5 м і висота 2-6 метрів. Зустрічається кілька особливо великих залів, наприклад, розміри Античного залу - довжина 100 м і ширина 20 м, а зал Чернівецьких спелеологів довжиною 170 м, середньою шириною 30 м (максимально 65 м). Висота залу Динозаврів 12-15 м.

Печера Попелюшка

Саме таку концентрацію - ні більше ні менше - заклала природа в повітря «Попелюшки». Він має низький вміст О2 і високу СО2. У природі таке повітря - виняткова рідкість. Звідки він у «Попелюшці» - досі ніхто не може пояснити.

Печера Попелюшка

Ще одна незрозуміла особливість печери «Попелюшка» полягає в тому, що всі підземні зали та галереї рясно вкриті шаром ніжної глини найрізноманітніших відтінків: зелений, блакитний, червоний, чорний, білий і т.д. На деяких з підземних трас спелеологи-любителі виготовили незвичайні глиняні фігури, які служать і своєрідними покажчиками шляху до найбільш цікавим для відвідування залів і галерей.

Печера Попелюшка

Печера багата внутрішнім оздобленням, якому немає аналогів в Європі. Приваблює туристів з багатьох країн світу. Відвідування печери можливо малими групами, супровід досвідченим гідом-спелеологом. Кожен учасник походу повинен бути забезпечений спелеологічний спорядженням. Підземні траси не маркування.

GPS: 48 ° 16'47 "N 26 ° 37'49" E

Адреса: с. Подвірное, Новоселицький р-н, Чернівецька обл.

Коментарі