Додати до маршруту

Печера Млинки

GPS координати: 48°57’19”N 25°52’41”E
Рейтинг:
1812 Переглядів 0 Коментарів 0 Включень до маршруту
Додати до маршруту

Вхід в печеру Млинки

Вхід в печеру Млинки

Млинки - одна з найбільших горизонтальних печер в Україні. Протяжність близько 35 км. Знаходиться в Тернопільській обл., Чортківський район, с. Залісся.

Основу печери становить гіпсова порода. Кілька мільйонів років тому вся печера була монолітним дном Сарматського моря. Поступово в породі утворювалися тріщини, в глиб яких потрапляла вода і вимивала порожнини, які тепер перетворилися на численні ходи.

Перші згадки про печеру датовані 1960-м. Розкопки і дослідження активно ведуться до цього дня. Ходи часто відкривають вибуховим методом. Закладають пороховий заряд і зміцнюють його глиною.

Печера Млинки

Печера Млинки

Стіни печери усипані численними кристалами - білими, жовтими, червоними і чорними.

Печера Млинки

Є кілька залів із сталактитами, але в цих печерах вони рідкість, і зал, в якому їх найбільше названий "Казкою".

Печера Млинки

Млинки - горизонтальн печера, хоча і в ній зустрічаються вертикальні масиви.

Печера Млинки

Вхід в печеру - невелика металева двері, що закривається на ключ.

Печера МлинкиТемпература повітря в печера 9-12 градусів в будь-який час року. Повітря там чисте і навіть корисний для здоров'я.
Середня глибина від поверхні - 30-60 метрів, і 300 м над рівнем моря. З представників фауни тільки кажани, та й ті залітають виключно поспати.

Маршрутів в печері просто колосальна кількість. Всі вони ретельно нанесені на карту, але всіх ходів не знає ніхто, а скільки ще не відкритих, можна тільки здогадуватися.

Печера Млинки

Стандартні елементи, які зустрічаються на шляху будь-якого спелеолога - розпори і гицелі, а ще зовсім милі труби діаметром рівно під ваше тіло і слизькі зсередини.

Печера Млинки

Тут все починаю проявляти чудеса гнучкості і спритності.

Печера МлинкиПісля лазу довжиною в 3-4 метри вилазиш головою вниз в 6-метрової колодязь - перше відчуття повзти назад, але потрібно вперед і вправо зігнутися так, щоб висунути ноги одну за одною, а потім ... опустити їх вниз в колодязь, що суперечить будь-якому здоровому розуму. Але в печері все інакше!

Перша екскурсія зазвичай відбувається в Північний район. Вона відносно проста - ознайомчого характеру, головне завдання полягає в підготовці до майбутніх складнощів. Спочатку перед вашими очима виникнуть величезні вхідні зали, потім ви пройдете до «Їдальня каменю» і роздоріжжя «Зірочка», а незабаром ви побачите «Північну галерею».

Печера Млинки

Найважче перешкоду на маршруті - хід «Чортове горло», де доведеться пролазити у вузькому вертикальному ущелині, після якого вас здивують привільні галереї Північного району.

Печера Млинки

Кінцева точка - зал «Кажана» ( «Кажана»), яку ви спробуєте самостійно знайти на гіпсовому стелі печери.

Печера МлинкиЗал просторий і в порівнянні з рештою печерою дуже високий, на рівні другого-третього поверху. Цей самий Кажан там і живе. Розкинув крила на стіні під самою стелею, бурштином відливає - двометровий силует кажана, намальований самою природою все з того ж пластинчастого гіпсу.

У цьому ж залі можна покататися на «козацьких гірках». Невеликий схил, слизький від сочилася на нього води. З цієї кам'яної гірки можна кататися, як з крижаної, така вона гладка.

На зворотному шляху є можливість перелізти через «Тещин зуб», пройти «Жовту трубу», пролізти на колінах «тарганів» і протиснутися в страшно «Веселий хід». Тепер ви акліматизовані і готові до майбутніх навантажень.

Печера Млинки

Екскурсія в Східний район подарує вам багато кристалів і ходів, покритих мерехтливими відблисками дрібного снігу.

Печера Млинки

Потрібно бути обережним, щоб не пошкодити печерну красу. До очікуваних перешкод можна віднести ходи «Ушба» (завзяті можуть

Печера Млинкиспробувати пролізти його зверху) і «Фантазія».

На найвитриваліших очікує один з найважчих ходів печери Млинки - «Пологовий будинок». «Пологовий будинок» - це вузький горизонтальний хід, який згодом під прямим кутом переходить у вертикальну шахту близько 4 м углиб.

У Західному районі основним екскурсійним об'єктом беззаперечно вважається зал «Казка», в якому можна насолодитися дивно мальовничим скупченням сталактитів і сталагмітів. А також у вас буде можливість оглянути камінь «Обеліск», подолати «Дитячу розпору» і побувати в залі «Брест». Якщо вистачить часу, можна також зайти в зал «Рогатка», де спелеологи збудували замок з глини.

Печера Млинки

Тут ви можете залишити зліплене власними руками твір мистецтва.

GPS: 48 ° 57'19 "N 25 ° 52'41" E

Адреса: с. Залісся Чортківського р-ну, хутір Млинки

Контакт: +38 (096) 212-40-71, (093) 748-59-01

Коментарі