Додати до маршруту

Печера Піонерка

GPS координати: 48.54561996 25.99334335
Рейтинг:
968 Переглядів 0 Коментарів 0 Включень до маршруту
Додати до маршруту

Печера Піонерка - карстова печера в Заставнівському районі Чернівецької області. Знаходиться недалеко від села Погорілівка. Площа зони, що охороняється становить майже одного гектара. Печера Піонерка є геологічною пам'яткою природи загальнодержавного значення. Це звання печері було присвоєно в 1981 році.

Геологія печери

Зовні печера особливо нічим не примітна і не чіпляє око туриста, проте всередині - це справжнє підземне царство. Через вхід, що нагадує за своєю формою грот, туристи потрапляють в казкове місце. Сама печера розташована в урочищі Довгий Яр.

Довжина лабіринтів печери Пионерка досягає 550 м, вхід розташований на висоті майже 2 м, а в самій печері спостерігається перепад висот до 15 м. Пионерка розташована на висоті 242 м над рівнем моря. Найширшої є нижня галерея - 3-4 м. Висота стель варіюється в проміжку від 1 до 6 м.

Що подивитися в піонерка

Головна визначна пам'ятка - карстові відкладення, вони різного віку, проте все відносяться до 7 стадії розвитку карстового процесу. У печері вони збудовані в чотири поверхи, останній з яких ще поділений на два яруси. Це все просто не може не радувати око. Тут природа створила справжній будинок під землею.

Також в печері б'є потужний струмок, його довжина складає всього кілька метрів, а потім він знову ховається під землею. На різних рівнях печери змінюється і температурний режим. У деяких галереях в зимовий час утворюється стійкий сніговий покрив, який тримається тут аж до травня місяця. Інші ж галереї, які тепліші, стали найкращим місцем для зимівлі кажанів.

Як дістатися

Печера розташовується в 1 км на захід від селаПогорілівкаЧернівецькій області, в 35 км відЧернівців. Дістатися сюди можна як на особистому автотранспорті, так і на громадському. У село прокладено безліч автобусних маршрутів з районного центру.

Коментарі