Додати до маршруту

Пасаж в Києві

GPS координати: 50.44799805 30.52360535
Рейтинг:
427 Переглядів 0 Коментарів 0 Включень до маршруту
Додати до маршруту

Це сама незвичайна вулиця столиці, вірніше сказати будинок-вулиця. Він був побудований в 1913-1914 роках за проектом київського архітектора П.С. Андрєєва. Це був великий комплекс в стилі неокласицизму, що включає в себе бізнес-центр, магазини, офіси та квартири. Пасаж складався з двох паралельних споруд, які утворювали коридор. Фасади будівлі були багато прикрашені оригінальною ліпниною.

У роки Великої Вітчизняної війни Пасаж був сильно зруйнований, але його вдалося відновити. У 1944 році в результаті реконструкції до первісного будовою було прибудовано шестиповерховий будинок з великою аркою. А в 90-х роках ансамбль був доповнений фонтаном.

У Пасажі в різний час проживало чимало відомих людей, меморіальні таблички з їхніми іменами зберігають пам'ять про гостях. Тут бували оперні співаки М. Гришка та Б. Гмиря, лікар-терапевт А. Міхнєв, співає І. Нехода.

Сьогодні Пасаж схожий на коридор, що з'єднує дві абсолютно різні частини міста: мегаполіс і заповідний Київ. Обидва корпусу завершуються арками і утворюють проїзд міжХрещатикомі вулицею Заньковецької.

На будівлі можна побачити витончені барельєфи із зображеннями гербів, жезлів Меркурія, баранячих голів, сов, русалок, амфор і плодів. Всі вони носять символічний характер. Голови тварин і плоди символізують достаток, амфори з вином - веселощі, русалки - спокуса, а птиці - мудрість і обачність. Також на фасадах збереглися статуї закоханої пари і дітей, що грають з левами.

На двох нижніх поверхах розмістилися модні магазини і бутіки, затишні кафе і ресторани. Верхні поверхи займають офіси і квартири.

Колорит унікального будинку-вулиці найкращим чином відображає дух і настрій столичного Хрещатика.Пасаж є центром життя киян. Саме тут люблять відпочивати мешканці та гості столиці, проходять масові гуляння та фестивалі, знімаються відомі телевізійні шоу.

Славиться Пасаж і чудовими скульптурами сучасності. Тут можна побачити пам'ятник відомому київському архітектору Городецькому, хто п'є каву з вершками за круглим столиком. Потішить гостей і незвичайний пам'ятник велосипеду та веселим стільців. бажаючі можутьпрогулятися по цій Алеї зірок, Яка знаходиться перед самим входом в комплекс. На 17 кам'яних зірках, вигравірувані імена відомих українських діячів культури і спорту, серед яких Олег Блохін, Сергій Бубка, Богдан Ступка, Дмитро Гнатюк та інші.

Коментарі