Додати до маршруту

Парк Гагаріна, Житомир

GPS координати: 50.24489975 28.66506577
Рейтинг:
3143 Переглядів 0 Коментарів 0 Включень до маршруту
Додати до маршруту

Міський парк імені Гагаріна вЖитомирі- одне з кращих місць для прогулянок і відпочинку городян. Він простягнувся на березі річки Тетерів на площі близько 36 га. Тут є фонтани, скульптури, унікальні рослини і зони відпочинку.

Історія парку Гагаріна

Хоча міський парк носить ім'я першого космонавта, серед житомирян ведуться дискусії про перейменування парку на Шодуаровскій, і навіть почали збирати підписи.

виявляється,барон Іван Максиміліанович де Шодуар- засновник парку, а також відомий меценат і дослідник, голова Російського товариства захисту тварин. У 19 столітті він побудував в Житомирі палац, розбивши навколо розкішний парк в стилі бароко з мармуровими статуями, альтанками і екзотичними рослинами.

Під час революційних подій могилу Барона де Шодуара осквернили. На жаль, графський палац також був знищений в важкі часи Другої світової війни, а парк втратив свій автентичний вигляд. Однак і зараз тут є на що подивитися.

Що можна побачити в міському парку

Біла колонада в тосканському стилізустріне вас на вході в міський парк Житомира. Цікаво, що на відміну від всіх інших колонад світу, вона має непарну кількість колон. Місцеві жителі пишаються цією особливістю і люблять фотографуватися біля колонади і каскаду фонтанів, який починається відразу від входу. Неподалік розташовані оглядові майданчики з чудовим видом на річку Тетерів.

Статуя богині Артеміди, Яка пам'ятає графські часи, зустрічає гостей на галявині житомирського парку. Статую богині полювання встановили ще при барона Шодуар, хоча вона сильно постраждала під час воєн. Артеміду відреставрували і повернули в парк. Трохи далі, біля дитячого майданчика, ви побачите цілу галерею скульптур із казкових сюжетів.

Графська сходи в Житомиріхоча і змінила свій вигляд протягом років, все ж таки залишається однією з найцікавіших пам'яток. Гранітні сходи з майданчиками для відпочинку, побудовані в 1912 році, коли-то були прикрашені мармуром і скульптурами. Сходи ведуть до човнової станції на річці, де в теплу пору року ви можете прокотитися на катамарані або човні.

Підвісний пішохідний міст через річку Тетерів- мальовниче місце парку. Ця унікальна конструкція на металевих тросах була споруджена в 1982 році як частина великого комплексу Бойової слави. Міст простягнувся на 350 метрів в довжину над стрімкими схилами Тетерева. З нього відкривається прекрасний вид на місто, на греблю і скелі біля парку. На крутому березі привертає увагу біла альтанка, побудована в 1953 році, яка стала одним із символів Житомира.

Цікаві факти

  • В парку ім. Гагаріна колись росло близько80 видів дерев і чагарників, Серед них були унікальні рослини, привезені з Європи, Індії, Китаю, Північної Америки. Це бундук, пірамідальний і гірський дуб, краснолістний бук, горіх Маньчжурський, туя східна, оксамит Амурський, гледичия. Дерева гінкго, платана та горіха ведмежого - єдині екземпляри на Житомирщині. На жаль, більшість з них вже не зустрінеш в парку.
  • Парк культури і відпочинку ім. Гагаріна пишається, що тут росте рідкіснегінкго, яке ще називають «деревом любові»через серцеподібної форми листя. Хоча насправді, це не листя, а хвоя, адже гінкго - родич ялини, який ріс на землі ще в епоху динозаврів.
  • У 1999 році в міському парку стався обвал - це відкрилися підземелля палацу барона Шодуара. Хоча маєток було зруйновано ще в 1943 році, виявилося, що підвальні поверхи вціліли. Ця подія розбудило легенди про заховані скарби барона, які нібито де Шодуар зберіг перед революцією.

Як доїхати

Більша частина парку Гагаріна в Житомирі знаходиться в південній частині міста на лівому березі річки Тетерів. До головного входу в парк веде вулиця Старий Бульвар, тому найзручніше вийти на зупинці тролейбусів і автобусів «Бульвар» і кілька хвилин прогулятися в напрямку парку. Від залізничного вокзалу можна доїхати автобусами № 1, 15а або 58.

Коментарі