Додати до маршруту

Парк ім. Шевченко, Тернопіль

GPS координати: 49.55546188 25.58750725
Рейтинг:
2309 Переглядів 0 Коментарів 1 Включень до маршруту
Додати до маршруту

Колись давно-давно, містоТернопільтільки починало свою історію з будівництвазамкуі створенняштучного озера.Кожна епоха додавала свої зміни в історію міста, але в 20 столітті дві руйнівні війни дуже змінили образ Тернополя. Міські стіни були зруйновані, фінальним акордом в цій безрадісною історії стало зникнення символу міста - штучного озера.

Історія парку імені Шевченка

Коли країна оговталася від років війни, місцеві впливові люди і громадяни, яким небайдужа була доля Тернополя, спільними силами відновили озеро і розбили навколо нього парк, який носив ім'я одного з великих українських - Тараса Шевченка.

За три роки на місці пустки розкинувся молодий парк, урочисте відкриття якого відбулося 19 липня 1953.

Починаючи з цієї дати, центральний парк став улюбленим місцем відпочинку місцевих жителів і туристів.

Що подивитися в парку

У цьому зеленому куточку міста є свій невеличкий ставок, який з'єднується каналом з Тернопільським ставом. За його водної гладі виднодва острови -Любов і «Чайка». Дістатися до них можна по містках. наострові Любовпідноситься альтанка закоханих. Кращого місця для романтики годі й шукати, погодьтеся.

Південна частина парку носить назву «Підзамче». Колись це місце мало не дуже привабливо, проте з часом тут посадили дерева і розбили доріжки, уздовж яких стоять скульптури місцевих майстрів.

Ще однією «фішкою» парку є чудовийкаскадний фонтан.Вдень він виблискує на сонці, а ввечері підсвічується всіма кольорами веселки.

Різноманіття флори також вражає. Тут поруч ростуть туї, липи, ялини, дуби, і вони гармонійно вписуються в навколишній пейзаж.

Як дістатися до парку Шевченка в Тернополі

Тернопіль - це одне з міст, в яких зовсім нескладно доїхати. У місто ведуть автодороги Е85, М12, Н02. З поїздами теж проблем немає.

Сам парк розташований на березі Тернопільського ставу: між вулицями Білецька і Замкова.

Цей об`єкт у статтях

Коментарі