Додати до маршруту

Парк, Городок

GPS координати: 50.68652725 26.17361069
Рейтинг:
972 Переглядів 0 Коментарів 0 Включень до маршруту
Додати до маршруту

селоГородокзнаходиться недалеко від містаРівне. Відомим на всю область Городок зробивСвято-Миколаївський монастир, Який стоїть над Річкою Устя. Однак в селі знаходиться ще одна цікава пам'ятка - старовинний парк.

Історія парку

Парк в Городку розкинувся на острівці на річці Устя. Закладений він був у кінці 18 століття досить відомим на території Волині майстром садово-паркового мистецтва, ірландцем Діонісієм Міклером. Запросив його в Городок тодішній власник маєтку граф Валентин Естерхазі.

У 1878 році маєток разом з парком стає власністю родини статського радника, барона Рудольфа Штейнгеля. Саме він в 1896 році створив в Городку музей, де зберігалися предмети, знайдені під час розкопок тутешнього древнього городища, церковні книги, нумізматична колекція, археологічна карта Волині, різні цінні книги, поліський фольклор. На жаль, після двох світових воєн експозиція музею частково втрачена. Вдалося тільки врятувати колекцію фольклору, яка зараз зберігається в фонді Державного архіву Рівненської області.

У парку в Городку ростуть дерева старожили - дуб, якому 350 років, 200-річні липи і ясени.

Як доїхати

Парк в Городку знаходиться недалеко від монастиря. До самого села (станція «Обарів») можна доїхати з Рівного абоЗдолбуноваелектричкою, яка йде наЛуцьк.

Коментарі