Додати до маршруту

Парк Еліта, Зарічне

GPS координати: 46.99298096 35.46593475
Рейтинг:
276 Переглядів 0 Коментарів 0 Включень до маршруту
Додати до маршруту

Парк «Еліта» знаходиться на краю селаЗарічнев Запорізькій області. Він розташовується біля річки Юшанли. Парк займає велику територію, і зараз можна спостерігати залишки від колишніх будівель і приміщень.

Історія парку «Еліта»

Парк «Еліта» був створений в 1880 році. Його заснував Генріх Реймер, який володів цими землями в ті часи. Парк займав площу в 8 га. Пізніше його новим власником став барон Генріх Классен, саме він значно розширив територію парку в кінці 19 і на початку 20 століття. Парк був дуже красивим і незвичайним,деякі насіння дерев і кущів привозилися з-за кордону. У ньому значилося понад 70 їх видів. Тут можна було зустріти каштани, липи, побачити дубову алею і березовий гай. На берегах ставка росла вільха. Там же була облаштована човнова станція, на якій містилися човни власників маєтку. Далі можна було побачити родинний цвинтар барона Классена. Також на території парку був сад з фруктами.

Граф створив для себе великий маєтоку вигляді квадратного замку, біля нього знаходилися допоміжні будівлі: стайня, свинарник, комора, корівник та інші. Перед будинком барона була школа, і проглядався старий будинок колишнього власника цих земель. Цікаво, що посеред двору в маєток була пробита свердловина з артезіанською водою. Навпроти будинку барона розміщувався гуртожиток, де проживали робітники, кухня для них і городи.

У 1980 році парк «Еліта» оголосилипам'ятником садово-паркового мистецтва, І він став частиною заповідного фонду України.

Як дістатися до парку «Еліта»

зЗапоріжжяв Зарічне можна доїхати як на власному автомобілі, так і маршрутними автобусами. Відстань до парку становить близько 120 км.

Коментарі