Додати до маршруту

Пам'ятник князю Малу

GPS координати: 50.94765472 28.64971352
Рейтинг:
4255 Переглядів 0 Коментарів 2 Включень до маршруту
Додати до маршруту

Недалеко від Києва на берегах річки Уж розташований Коростень. На території міста ще за часів правління київських князів знаходилася столиця об'єднаних племен древлян. У «Повісті временних літ» Нестора Літописця розповідається про найжорстокіших протистояннях між князем Олегом, а пізніше його сином Ігорем, з нескореними древлянами на чолі з їх правителем Малому. Пам'ять про ті часи зберігає велична скульптура в місті Коростень.

У парку культури і відпочинку імені Миколи Островського, на кручі над річкою Уж встановлено пам'ятник древньому воїнові - князю Малу. Фігура древлянського ватажка висотою 7,5 метрів розміщена на широкому кам'яному постаменті, який прикрашений декоративним камінням. Скульптор Ігор Зарічний облачив Мала в давньоруську одяг воїна. Сама постать виконана з тканини чорного кольору, до того ж шолом, нарукавники і взуття прикрашені позолотою. В руках він тримає меч, спрямований вниз. Погляд князя спрямований вперед на навколишні землі, що надає фігурі вождя величі і могутності. Він зображений як безсмертний страж свого рідного краю.

Пагорб, на якому в 2005 році був встановлений пам'ятник князю Малу в честь 1300-річчя міста, називається Червона гірка. Тут під час археологічних розкопок було виявлено одне з чотирьох древлянських поселень, а саме Замчище - покої самого великого вождя. Всі руїни городища сильно постраждали від вогню. Залишки древлянського побуту, в тому числі унікальні ювелірні вироби, були доставлені в Краєзнавчий музей Коростеня, в який ви теж зможете зазирнути. Цей музей розташований на вулиці Грушевського, 6.

Пам'ятник древлянського князю Малу є символом міста, який відображає його насичену історію, запеклу боротьбу і незламність. Тому на гербі сучасного Коростеня виднітися напис «Не згорає в полум'ї».

З Києва в Коростень ви можете доїхати на маршрутному таксі, автобусі і електричці. Найшвидшим способом буде дістатися на маршрутних таксі, які відходять від станції метро «Святошин» щопівгодини. Дорога займе близько 2,5 годин. Від залізничного вокзалу Коростеня до пам'ятника ви зможете пройтися пішки. Перейшовши річку Уж, прямуйте в сторону парку.

Коментарі