Додати до маршруту

Палац графа Ксідо

GPS координати: 49°33’17”N 27°56’46”E
Рейтинг:
3499 Переглядів 0 Коментарів 0 Включень до маршруту
Додати до маршруту

Палац графа Ксідо - це одна з найяскравіших пам'яток міста Хмільник Вінницької області. Будівля знаходиться на Замковій горі, на місці старовинної фортеці XVI в. Таким чином, із замку відкривається прекрасний вид практично на все місто. Довгий час він служив головним туристичним центром міста.

Палац графа Ксідо

Палац графа Ксідо

Господар замку граф Ксідо був ад'ютантом генерала А. Стеселя. Грек за походженням, він іммігрував до Росії під час служби в Казанському піхотному полку. За легендою, Костянтин Ксідо користувався великим успіхом у жінок і фактично був альфонсом. Одного разу, з метою поповнити своє важке фінансове становище він спокусив графиню Левашову. У щирість почуттів, глухонімої літньої жінки і світського лева Ксідо, природно ніхто не вірив.

Замок графа Ксідо

Замок графа Ксідо

Родовим гніздом пари повинен був стати новенький палац, побудований в місті Хмільнику на оборонних насипах XVI в. Однак в 1915 р будівництво зупинилося через початок Першої Світової війни, а подальші політичні події змусили графа покинути батьківщину. Таким чином потрапити до свого маєтку він зміг тільки до 1942 У протягом 40 років чого тільки не знаходилося в цій будівлі: електротехнічна школа, склади, млин і навіть управління НКВС. З 1964 р палац графа Ксідо використовувався як міський готель.

Палац графа Ксідо, Хмільник

Палац графа Ксідо, Хмільник

Головним архітектором проекту став І. Фомін. Стиль будівлі досить нестандартний, адже передній фасад, виконаний в стилі ренесансу з масивної колонадою, різко контрастує з іншими спорудами. Якщо подивитися з боку, то відразу навіть не віриться, що це один будинок. З південного боку до замку примикає старовинна вежа 1534 року.

палац

Під час правління турків на цій території, вона служила мінаретом. Силами місцевих ентузіастів в 1976 р в башті був організований історичний музей. Завдяки такому поєднанню старовинної вежі і архітектури відродження замок одночасно схожий і на середньовічне укріплення і на панський маєток.

Вежа палацу графа Ксідо

Вежа палацу графа Ксідо

Замок користується популярністю серед закоханих пар, оскільки вважається, що тим хто зізнається в коханні на арковому мосту, забезпечена вічна щира любов. На жаль, на сьогоднішній день замок знаходиться в аварійному стані і просто пустує. На його ремонт потрібно понад 10 мільйонів гривень, які місцева влада надати не в змозі.

Задні ворота палацу графа Ксідо

Задні ворота палацу графа Ксідо

GPS: 49 ° 33'17 "N 27 ° 56'46" E

Адреса: м Хмільник, вул. Шевченко, 1

Контакт: +38 (04338) 2-52-20

Коментарі