Додати до маршруту

озеро Синевир

GPS координати: 48°37’0”N 23°41’2”E
Рейтинг:
1347 Переглядів 1 Коментарів 1 Включень до маршруту
Додати до маршруту

озеро Синевир

Найживописнішим куточком Закарпаття справедливо вважається Міжгірщина. Вона вабить мандрівників лісистими горами, підхмарними полонинами, швидкоплинними річками Теребля і Чорна Річка і цілющими джерелами мінеральних вод типу Буркуг.

озеро Синевир

Найбільше озеро Закарпаття - Синевир, яке утворилося 10 тисяч років тому на висоті 989 метрів над рівнем моря ...
Озеро Синевир справедливо вважається найкоштовнішим природним скарбом Національного природного парку «Синевир» і є однією з візитних карток Українських Карпат. Воно розташоване на висоті 989 метрів над рівнем моря, має середню площу 4-5 гектарів, його середня глибина становить 8-10 м, максимальна - 22 м.

озеро Синевир

Існує легенда, згідно з якою мальовниче озеро утворилося від потоку сліз Графській доньки Синь, на місці, де її коханого, простого Верховинського пастуха Вира, було вбито камінною глибою за наказом підступного графа.

озеро Синевир

Насправді ж озеро утворилося в результаті потужного зсуву, викликаного землетрусом, близько 10 тисяч років тому. На висоті 989 м гірські кам'янисті породи виросли на шляху швидкого струмка, утворивши греблю і повністю перегородівши вузьку долину. Котловина, що при цьому виникла, заповнилася водою трьох гірських струмків. У прозорій воді озера добре почуваються форель озерна, райдужна та струмкова.

озеро Синевир

Площа озера становить близько 5 гектарів, найбільша глибина 22 метри. Краєвиди відзначаються надзвичайною мальовничою природою і величчю. Стрімкі схили, вкриті стрункими ялинами, вік яких становить 140-160 років, приходять прямо до водної поверхні. Посередині ж озера розмістився, як зіницю блакитного ока, невеликий острівець площею всього кілька метрів. Звідси і народна назва - Морське око.

озеро Синевир

У дні Синевирі є отвір, яке служить своєрідним природним регулятором рівня води і завдяки цьому озеро не виходить з берегів навіть під час найбільших паводків.

озеро Синевир

Люди своєю творчою фантазією намагаються доповнити красу природи. Архітектор Юрій Соломін вдало вписав оглядові майданчики в навколишній ландшафт. А на півострівці височить вирізана із червоного дерева скульптурна композиція «Синь і Вир» (скульптори Іван Бродин і Михайло Санич) Висота монументу 13 метрів. Відбиваючись у воді, він сприймається таємниче, як чудова казка про безсмертне кохання.

GPS: 48 ° 37'0 "N 23 ° 41'2" E

Адреса: с. Синевирська Поляна, Міжгірської р-н, Закарпатська обл.

Коментарі

  • Руслан Басюк

    від Руслан Басюк | 20 липня 2017

    Навіть доволі обмілівше в кінці посушливого літа, озеро виглядає дуже мальовничо!
    0 0