Додати до маршруту

Одеський Театр опери та балету

GPS координати: 46°29’7”N 30°44’29”E
Рейтинг:
4555 Переглядів 0 Коментарів 1 Включень до маршруту
Додати до маршруту

Одеський Театр опери та балету

Одеський Театр опери та балету

Будівля Одеського Театру Опери та Балету вважається одним з великих архітектурних пам'ятників України і одним з найкрасивіших театрів в світі. Опера - справжня перлина Одеси, гідно увійшла до списку семи чудес України. Дізнаємося про цей пам'ятник архітектури і мистецтва докладніше.

Одеський Театр опери та балету

Одеський Оперний Театр веде свою історію практично з часів заснування Одеси. Був побудований в 1809 році за проектом французького архітектора Тома де Томон. У 1873 році театр повністю згорів, це було трагедією для міста, але на щастя, людських жертв не було.

Одеський Театр опери та балету

І ось, через 11 років після фатальної пожежі, Одеський Оперний Театр почали зводити заново. На цей раз будівництво велося під керівництвом віденських архітекторів Фердинанда Фельнера (Ferdinand Fellner) і Германа Гельмера (Herman Helmer), за проектами яких побудовані театри в багатьох містах Австро-Угорщини (Відні, Зальцбурзі, Загребі та ін.). Проект був готовий в 1882 році.

Одеський Театр опери та балету

Зразком послужила зведена чотирма роками раніше Дрезденська Опера архітектора Готфріда Земпера, з нетрадиційною формою фойє, який повторював вигин залу для глядачів. Пройшло майже одинадцять років з моменту пожежі до закладки першого каменя у фундамент будівлі нового театру.

Одеський Театр опери та балету

Роботи велися підрядним способом з місцевих будівельних матеріалів (в основному, популярного одеського вапняку - черепашника). Новий театр відкрився 1 жовтня 1887 року. А відкриття нового театру відбулося 1 жовтня 1887 року.

Одеський Театр опери та балету

У березні 1925 р виникла пожежа, в результаті якої повністю згоріла сцена і постраждав зал. У стислі терміни театр був відновлений, і вже через рік відновив спектаклі. Сцена отримала нове технічне обладнання, було встановлено дві залізобетонні завіси, що відсікають при необхідності сцену від залу для глядачів і службових приміщень.

Одеський Театр опери та балетуПід час Великої Вітчизняної війни фашисти планували підірвати будівлю театру при відступі, але на щастя цього не сталося. Як свідчить напис на меморіальній дошці, саме на балконі театру 10 квітня 1944 року було піднято прапор звільнення міста Одеси від гітлерівських загарбників.
У 1926 році театру було присвоєно звання «Академічний». 31 серпня 2007 року указом Президента України № 807/2007 Одеському академічному театру опери та балету присвоєно статус «Національного».

Одеський Оперний Театр знаменитий перш за все своєю архітектурою, а по своєму плануванню і за технічними даними не поступається кращим в Європі. Сама будівля виконана в стилі віденського «бароко», який був основним в європейському мистецтві з кінця 16 і

Фігура, що уособлює Комедіюдо середини 18 століття. Над фасадом підноситься скульптурна група, що зображає одну з муз, - покровительку мистецтва Мельпомену. Вона сидить в колісниці, запряженій чотирма розлюченими пантерами. Внизу, біля центрального входу, на високих постаментах встановлено дві скульптурні групи, що втілюють Комедію і Трагедію: зліва - фрагмент трагедії Евріпіда «Іполит», праворуч - епізод нз комедії Арістофана «Птахи». По всьому фронтону будівлі можна бачити бюсти геніальних творців російської літератури і мистецтва: Пушкіна, Глінки, Грибоєдова, Гоголя, які ніби уособлюють поезію, музику, драму, і комедію.

Але найкрасивіша частина будівлі - це зал для глядачів. Зал, як і внутрішній інтер'єр Театру, відповідає гаслу: «Золотий формі - золотий вміст».

Фігура, що уособлює ТрагедіюВиконаний він в стилі Людовика 16 - «Роккоко». Все всередині створено в гармонії один з одним: купола, колони, арки, скульптури, барельєфи, свічки і свічники, багато позолоти, дуже красиво поєднується з білим, бежевим і теплим кремовим кольором стін і стель. На стелях розписи - сцени з відомих творів Шекспіра. І як-би підноситься над всім величезна розкішна кришталева люстра, вага якої близько 2-х з половиною тонн. Сидіння і ложі обіти темно-червоним оксамитом, дзеркала в позолочених фігурних оправах. У поєднанні з прекрасною музикою це просто захоплення!

Нижній поверх, партер і ложі бенуара, фойє в вигляді широкого, що йде півколом коридору, перед ложами бенуара, багато прикрашені сходи.

інтер'єр театру

інтер'єр театру

Головний мотив орнаменту - раковина у вигляді завитків різної форми. Малюнок орнаменту ніде не повторюється.

Різні Cкульптура на стінах

«Глядацька зала вражає небувалою в Одесі розкішшю і красою оздоблення лож. У всьому залі знизу і до стелі включно переважають оксамит, сатин, позолота. При чудовому освітленні все це блищить, горить, сяє »- писав« Новоросійський телеграф ».

барельєф

барельєф

Адже для освітлення театру була побудована електростанція змінного струму, вперше електричні лампочки спалахнули в Одесі в 1887 році, в день відкриття театру.

Різні Cкульптура на стінах

Погляд увійшов до зали м'яко ковзає від майже суворої простоти бенуара до лож бельетажу, в оформленні яких вже більше «розкішності», від них - до ошатним лож першого і другого ярусів.

Мармурові колони і ажурний балкончик

Далі витончена, майже повітряна аркада, що оперізує галерею. І як фінальний акорд - кришталева люстра.

Різні Cкульптура на стінах

Одна з головних визначних пам'яток залу розкішним квіткою сяє люстра, переливаючись всіма кольорами веселки, виблискують сотні кришталиків. Висота цього кришталевого дива 9 метрів, діаметр 4 метри, а вага близько 2,5 тонн.

Кришталева люстра

Кришталева люстра

Красиво оформлений і стелю залу для глядачів. В основу його композиції покладено чотири картини художника Лефлера у вигляді медальйонів. На них зображені сцени з творів Шекспіра: «Гамлет», «Сон в літню ніч», «Зимова казка» і «Як вам це сподобається».

Кришталева люстра

Мабуть, ні в одному театрі немає виготовленої з таким смаком завіси, ескіз якої створив найбільший театральний художник А. Головін. Завіси було два - на першому, до реставрації, Ф. Лефлер написав картину за мотивами казки А.С. Пушкіна «Руслан і Людмила».

Площа сцени 500 м², ар'єрсцени - 200 м², ширина порталу 15 м, висота - 12 метрів. Підлоги з мармурової крихти особливого малюнка для кожного поверху.

Стеля з люсторой в центрі

Для освітлення будівлі вперше в Одесі було застосовано електрику. Унікальна акустика дозволяє доносити навіть шепіт зі сцени в будь-який куточок залу. Театр має зручне планування, великий зал на 1590 місць і широкі фойє, механізовану сцену.

Розпис на стелі

Також є орган, труби якого розміщені над ложами другого ярусу і при невикористанні закриті спеціальними шторами-жалюзі. Органний пульт пересувний і при необхідності встановлюється на сцені, тоді як зазвичай він знаходиться за лаштунками.

завіса

Перед авансценою знаходиться оркестрова яма.

У 1971 році в театрі було встановлено орган фірми «Рігер-Клосс». 3 тисячі труб розташовані в ложах галереї.

Оздоблення лож і сидінь червоним оксамитом

Оздоблення лож і сидінь червоним оксамитом

22 вересня 2007 року відбулося урочисте відкриття повністю відреставрованої Оперного театру. Був відтворений його первісний вигляд (з 1964р) як зовні, так і зсередини.

Оформлення стін і стель в коридорах театруЩо важливо, відвідати Одеський оперний театр, незважаючи на дорогу розкіш інтер'єрів, доступно кожному. Станом на Декар 2008р., Ціни на квитки становлять від 20 до 100 грн., Якщо виступають не імениті артисти.

Репертуар Оперного Театру досить великий, але серед найвідоміших і вдалих постановок можна назвати наступні спектаклі: «Кармен», «Травіата», «Трубадур», «Ріголетто», «Запорожець за Дунаєм», «Чіо-Чіо-Сан», «Наталка -Полтавка »,« Жизель »,« Лускунчик »,« Спляча красуня ». На цих спектаклях зал зазвичай сповнений.

Рекомендуємо і вам відвідати цей Театр, помилуватися його архітектурою, насолодитися чудовою музикою і майстерним виконанням артистів, більшість з яких народні артисти України.

Одеський Театр опери та балету

Вечірній одеський Театр опери та балету

Розташований Одеський Оперний театр за адресою: провулок Чайковського, 1.

GPS: 46 ° 29'7 "N 30 ° 44'29" E

Адреса: г. Одесса, пер. Чайковського, 1

Контакт: (048) 780-15-09, (048) 780-15-28

Цей об`єкт у статтях

Коментарі