Додати до маршруту

Нижньодністровський національний природний парк

GPS координати: 46.41379547 30.22682190
Рейтинг:
3082 Переглядів 0 Коментарів 0 Включень до маршруту
Додати до маршруту

Нижньодністровський національний природний парк розташовується в Одеській області на територіїміста Білгород-Дністровський, В Біляївському та Овідіопольському районах. Відділ екоосвіти та рекреації Нижньодністровського НПП розробив і затвердив 4 екологічних маршруту, за якими туристи можуть здійснити подорож і насолодитися красою тутешніх місць.

Що являє собою парк

Площа національного природного парку становить понад 21000 гектарів, включаючи 3700 гектарів земель, наданих в його постійне використання, і більше 17000 гектарів землі, включених до його складу без вилучення у власників і землекористувачів, на якій проводиться традиційна господарська діяльність з повною відповідністю вимогам з охорони навколишнього середовища.

Сьогодні кордону цього парку включають в себе два водно-болотних угіддя міжнародного значення, а саме «Межиріччя Дністра - Турунчука» і «Північна частина лиману Дністровського».

Згідно з функціональним зонуванням на території парку встановлюється диференційований режим охорони, відтворення і використання його природних ресурсів. Виділяють чотири зони парку:

 • заповідна зона;
 • зона регульованої рекреації;
 • зона стаціонарної рекреації;
 • господарська зона.

Флора і фауна парку

Завдяки унікальним природним умовам і збереженню типових ландшафтів території цього парку характеризуються різноманітністю фауни, яка налічує понад тисячу різних видів. До Червоної книги країни з них занесені:

 • 9 видів риб;
 • 20 видів комах;
 • 2 види рептилій;
 • 20 видів ссавців;
 • 58 видів птахів.

У парку зареєстровано понад 700 видів вищих рослин, з яких 28 є рідкісними, занесеними до Червоної книги. Певні види тварин і рослин занесені і в Європейські Червоного списку. З цієї причини дельта річки Дністер - це природне надбання світового значення.

Екотуризм

4 екологічних маршруту, за якими можна зробити туристичну поїздку:

 1. «Царство птахів». Цей туристичний маршрут має протяжність близько 20 км. Водний маршрут пролягає від села Маяки по головному руслу Дністра, далі триває по руслу Глибокого Турунчука з виходом в Дністровський лиман. Зворотний шлях лежить через протоку Кіляра. Здійснюється на катері.
 2. «Дністровська Амазонія». Довжина маршруту від міста Біляївка становить 8 км, від села Маяки - 20 км. Це річний маршрут, який пролягає головним руслом Дністра і його рукавом Турунчук, триває в мальовничому протоці Амазонка через плавневий ліс.
 3. «Старий Турунчук». Є складовою вищеописаних маршрутів.
 4. «Блискучий Ібіс» і одна екологічна стежка «Острів Гонтаренко».

Як доїхати

Нижньодністровський національний природний парк розташовується на території Білгорода-Дністровського в Одеській області. Найближчим населеним пунктом є село під назвою Маяки в Біляївському районі, в якому розташовано адміністративну будівлю під номером 2 Нижньодністровського парку. Маяки розташовуються на лівому березі річки Дністер в сорока кілометрах від містаОдеса. Доїхати до села можна з обласного міста громадським транспортом.

Коментарі