Додати до маршруту

Миколаївський собор (Могилів-Подільський)

GPS координати: 48.44369888 27.79476166
Рейтинг:
446 Переглядів 0 Коментарів 0 Включень до маршруту
Додати до маршруту

Світле спорудження Миколаївського храму прикрашає собою центральну частину Могилева-Подільського. Не впізнати собор неможливо. Особливий візантійський стиль споруди і двоповерхова дзвіниця точно позначають цю святиню.

Кам'яна церква, збудована в 1754 році на пожертви міських релігійних громад, багато разів піддавалася реконструкціям. В ході декількох з них була розширена територія і побудовані будівлі побутового призначення. В кінці 19 століття міська каланча перетворилася в чотирикутну дзвіницю, до сих пір прикрашає церква.

Миколаївський храм - це одне з небагатьох культових споруд в Україні, що зберегли первозданну внутрішнє і зовнішнє оформлення.Ні світові війни, ні радянська влада не залишили свій відбиток на архітектурі будівлі.

Сьогодні тисячі туристів з усієї України приїжджають в Миколаївський собор, щоб помолитися образу Святого Миколая. За віруваннями, ікона чудотворна і може відвести недуги і горе.

Миколаївська церква зберігає в собі ще один скарб - срібну дарохранительницю. Цей предмет було пожертвувано храму Олександром III в пам'ять про царевича Миколу Олександровича. Сьогодні дарохранительницю можуть побачити всі відвідувачі собору.

Коментарі