Додати до маршруту

Національний природний парк «Верховинський»

GPS координати: 47.89974594 24.78207016
Рейтинг:
216 Переглядів 0 Коментарів 0 Включень до маршруту
Додати до маршруту

У найвіддаленішому і малодоступному місці Українських Карпат біля витоків Білого і Чорного Черемошів знаходиться державний заповідник «Верховинський». Це величезна чудової краси територія, на якій простягаються ліси, луки, і полонини, річки, гори і долини.Парк створений у 2010 році з метоюексплуатації рекреаційних можливостей гірських хребтівукраїнських Карпат- Чивчини і Гриняви, але ідея його створення витала в повітрі давно. Ще в 1930 році Гринявсько лісничий Я. Тюркот звернувся до Львівської адміністрацію національних лісів з проханням звернути особливу увагу на ці самобутні природні комплекси.

Але тільки в 90-і роки минулого століття до прохання лісничого прислухалися і заснували панорамний «Чивчино-Гринявських» (площа 7 243 га) і гідрологічний «Річка Чорний Черемош з прибережною смугою» (площа 1 740 га) регіональні заповідники.

Тепер цей унікальний парк державного значення виявивсяп'ятим за рахунком природоохоронним об'єктомна Івано-Франківщині землі. Це означає, що область досягла європейських норм, згідно з якими не менше 15% земельного простору територіально-державної одиниці повинні складати заповідні ділянки, які охороняються державою.

У жовтні 2011 року заповідник «Верховина» вже нанесли на карту України.

Заповідник займає 12022,9 га землі. Він розташовується в регіонах Гринявського і Верховинського державних лісових угідь. Тут розташовані натуральні заказники, цінні у багатьох відношеннях. Забезпечені необхідні умови для виконання науково-дослідних пошуків. Землі парку розділеніна чотири природоохоронні науково-дослідні відділення.

Клімат тут перехідний від досить теплого західноєвропейського до континентального східноєвропейського, також тут прохолодно і волого.Зима буває відносно м'яка, а літо - тепле і сирувате. Опади, в основному, випадають влітку.

Заповідник вельми багатий і щедрий на природні скарби. У ньому представлені великі гірські ландшафти, дивовижні гірські ущелини, незаймані букові, хвойні ліси, чудові каньйони Білого і Чорного Черемошів, витоки яких знаходяться тут. В районі парку близько 1240 річок. Є і ключі з мінеральною водою.

Флора являє собою три типи: лісова (домінує), болотна і лучна. Луга вчені ділять на лісові, альпійські і субальпійські. Тут ростуть понад 700 видів рослин. З них59 занесені в Червону книгуУкраїна - це третя частина з тих, що зустрічаються в Українських Карпатах. Більш того, в заповіднику налічують 32 види рослин, поширення яких обмежене певною місцевістю.

Найбільш вивчений тип фауни - це 5 класів хордових (кістяні риби, земноводні, плазуни, птахи, ссавці). Тут мешкають: бурі ведмеді, лисиці, куниці, вовки, олені, дикі кабани, косулі, саламандри плямисті, беркути. Трапляються і унікальні представники фауни, характерні виключно для цієї місцевості. В Черемоші та інших річках, що протікають високо в горах, водяться річкова форель і дунайський лосось (головач).

Коментарі