Додати до маршруту

Музей волинської ікони

GPS координати: 50.74818039 25.33099174
Рейтинг:
2436 Переглядів 0 Коментарів 1 Включень до маршруту
Додати до маршруту

Музей волинської ікони -єдиний в Українімузей подібного профілю. Він досить молодий - відкрився в 1993 році. У восьми залах музею зібрана дивовижна колекція понад півтори тисячі експонатів: рідкісних і стародавніх ікон, скульптур, предметів церковного декоративного різьблення, хрестів-розп'ять і безліч інших священних предметів мистецтва.

Найціннішим і відомим експонатом музею єчудотворна ікона Холмської Божої Матері. Справжнє походження святині досі невідомо. За легендою, вона була написана в Єрусалимі самим святим апостолом-євангелістом Лукою, а в 11 столітті привезена на Русь князем Володимиром. Холмської її стали називати тому, що довгий час вона перебувала в місті Холмі - столиці Волинсько-Галицького князівства. На рахунку святині безліч чудес, одне з яких відбулося зовсім недавно: чотирирічний лежачий хлопчик, якого бабуся кілька разів приносила до ікони і молилася, почав ходити. Сьогодні до цілющого образу приїжджають паломники зі всього світу.

У музеї зібрана воістинуунікальна колекція ікон волинських майстрів. Манера і вміння поєднувати різні стилі стали візитною карткою тутешніх іконописців. Їх роботи наділені унікальною енергетикою, а деякі вважаються чудотворними і відомі далеко за межами України. У музеї також зберігається колекція шедеврів видатного українського майстра-іконописця - Йова Кондзелевича, серед яких почесне місце займають знамениті «Спас Вседержитель», «Святий Георгій», «Юрій Змієборець».

Також в музеї проводять тематичні виставки та презентації, концерти камерної музики та духовні піснеспіви. Поринути в багатий сакральний світ відвідувачам допоможуть екскурсоводи музею.

Через проспект від музею знаходитьсяСвято-Троїцький кафедральний собор, Трохи далі розкинувся великий міський парк з «Пташиної гаєм», а за ним - відомийзамок Любартаі собор Св. Петра і Павла.

Цей об`єкт у статтях

Коментарі