Додати до маршруту

Музей сиру, Київ

GPS координати: 50.43954086 30.52572823
Рейтинг:
883 Переглядів 0 Коментарів 0 Включень до маршруту
Додати до маршруту

Про нього знають ще не так багато любителів гастрономічного туризму, проте музей сиру вКиєві- перший в Україні та дійсно вартий уваги. Тут не тільки розкажуть про сироварінні в Україні та світі, а й дадуть можливість спробувати «сирну історію» на смак.

Історія музею

Заклад відкрився в Києві навесні минулого року, але вже встигло завоювати прихильність відвідувачів. Засновники музею сиру Тарас і Марія Ложенка намір показати відновлену українську традицію авторського сироваріння, яка, за їхніми словами, була знищена колгоспами. Адже своєю якістю українські сири раніше не поступалися швейцарським та французьким. Зараз галузь сироваріння отримала шанс на відновлення і підйом на інший рівень.

Засновники музею сиру самі займаються сироваріння: колись спеціально подорожували по Франції в пошуках ферми, де можна навчитися такій справі. Результат не змусив себе чекати: сім'я має свою невелику екоферми під Богуславом, де своїми руками виробляє авторський сир з козячого та коров'ячого молока і експериментує зі смаками. Технології та практичні навички Тарас і Марія отримали від свого друга-француза, в честь якого назвали один зі своїх сирів - Марк.

колекція музею

В експозиції музею сиру в Києві є старовинні інструменти для приготування сиру, гравюра сирного ринку в Нідерландах 1873 року брошури 60-х років 20 століття, коли українські сировари представляли свою продукцію в Марселі, прес для сиру, виготовлений за старовинними кресленнями, оригінальний квиток англійської сирної лотереї і ще багато інших «сирних» пам'яток.

Крім власне історичних експонатів, музей сиру пропонує відвідувачам скуштувати «сирну історію» на смак, зробити власні висновки і визначитися з улюбленими «експонатами». Музей сиру в Києві пропонує своїм відвідувачам понад 20 видів різних сирів: «Тильзитер», «Гауда», «Пармезан», до якого вже звикли українські любителі сирної продукції, сири з мигдалем, імбиром, мускатним горіхом, з абрикосами ... І всіх їх можна спробувати за келихом хорошого вина і купити ті, які найбільше сподобалися.

Також власники музею зібрали унікальну колекцію сирних ножів, які були куплені в різних країнах Європи. Тут є експонати №1824-го і 1 836-го років і навіть три рідкісні влада Таїланду ножі з керамічними ручками з фігурами овочів.

Місце

Музей сиру розташовується в центрі Києва, по вулиці Шовковична, 50а, в одному з найстаріших будівель міста (1827 рік!). Для бажаючих проводяться екскурсії українською та англійською мовами. Крім традиційних дегустацій, відвідувачам з дітьми пропонують майстер-класи, під час яких малюк може навчитися виготовляти сирні коники.

Як доїхати

Найближчі станції метро: «Палац спорту» та «Площа Льва Толстого».

З Центрального залізничного вокзалу Києва до музею сиру можна доїхати маршрутним таксі № 14 (9 зупинок, їхати до зупинки «Ботанічний сад», потім 4 хвилини пішки від вулиці Госпітальної до вулиці Шовковична).

Час роботи: З 11:00 до 20:00.

Коментарі