Додати до маршруту

Музей народної архітектури та побуту Середньої Наддніпрянщини, Переяслав-Хмельницький

GPS координати: 50.06054306 31.47333145
Рейтинг:
3356 Переглядів 0 Коментарів 1 Включень до маршруту
Додати до маршруту

Музей архітектури та побуту Середньої Наддніпрянщини знаходиться на околиціПереяслава-Хмельницькогоі входить до складу Національного історико-етнографічного заповідника«Переяслав».

Тематика музею під відкритим небом досить обширна, вона розкриває історію Наддніпрянщини, починаючи з часів пізнього палеоліту до часів Київської Русі. Тут представлені унікальні скульптури «кам'яні баби», поховальні саркофаги і перші кам'яні статуї людини, населяв українські степи. Також відтворені різні житла людей, половецьке святилище, побудоване для проведення обрядів жертвопринесення тварин. Велика частина експонатів - справжні речі, знайдені під час археологічних розкопок.

Особливий інтерес представляютьсільські будинки та громадські будівлі 16-19 століть.Тематика будинків відповідає професії господаря будинку: священика, ткача, гончаря, столяра і навіть знахарки. Відтворено будівлі церковно-парафіяльної школи, сільської управи, церкви козацької доби, дзвіниці, шинок. На території комплексу знаходиться 15 вітряних млинів, які надають музею особливий колорит.

Прекрасним доповненням служать13 тематичних музеїв- декоративно-прикладного мистецтва, рушника, лікарських рослин, бджільництва, музей хліба та інші. Всього представлено 122 пам'ятки архітектури і більше 30 тисяч експонатів матеріальної і духовної культури українців Середньої Наддніпрянщини.

Масштаби комплексу вражають відвідувачів унікальними експонатами, розташованими серед мальовничої природи, де все просякнуте любов'ю і повагою до історичних пам'ятників.

Музей розташований в місті Переяслав-Хмельницький по вулиці Літописна, 2 і відкритий для відвідувачів щодня з 10:00 до 17:00. Музей покриває площу в 30 гектар, тому краще бути в зручному взутті, так як відвідування етномузею може зайняти цілий день.

Цей об`єкт у статтях

Коментарі