Додати до маршруту

Меморіальний музей родини Симиренків, Мліїв

GPS координати: 49.34482193 31.53506851
Рейтинг:
2589 Переглядів 0 Коментарів 0 Включень до маршруту
Додати до маршруту

Сім'я Симиренко - одна з найбагатших Український цукрозаводчиків і промисловців в 19 столітті. Однак цукровий промисел був не єдиним їх заняттям - вони увійшли в історію України як відомі меценати та науковці. З ними дружив Тарас Шевченко, вони профінансували останнє прижиттєве видання «Кобзаря». А ще вони внесли великий вклад в розвиток помології в Україні.

Помологія - це наука про фрукти і фруктові дерева. Між іншим, в їхньому маєтку в даний час знаходиться інститут помології. А також - меморіальний музей родини.

Колекція Музею родини Симиренків

Зібрання музею досить значне, становить понад 3500 експонатів, більшість з яких представлені широкій публіці. Експозиція музею викладена в 11 залах, де ви зможете побачити речі відомої родини, фотографії та документи, пов'язані з колишніми власника садиби. Працівники музею постаралися над відновленням історичних інтер'єрів, їм успішно вдалося - ви будете мати можливість побачити на власні очі, як жила багата українська сім'я в 19 столітті.

Цінними експонатами колекції музею рідкісні наукові видання,наукові праці Симиренка та інших помологів, які і до цього дня працюють в інституті помології, що носить ім'я знаменитої родини.

Історія музею

Музей почав свою діяльність в 1970 році. Ідейним натхненником його створення і першим завідувачем закладу був тодішній директор інституту помології професор Микола Артеменко. Приміщення для музею було обрано не випадково - будівлю звели в 1850 році Платон і Федір Симиренко. У ній свого часугостював Тарас Шевченкопід час своєї останньої поїздки по Україні.

В даний час музей є філієюЧеркаського обласного краєзнавчого музею,певним чином сприяє його розвитку. Щорічно його відвідують до 4000 туристів.

Як дістатися Музею родини Симиренків у Млієві

Музей знаходиться в селі Мліїв Городищенського району. Сюди їздять рейсові автобуси з Черкас і Городища.

Час роботи:музей відкритий щодня з 10:00 до 18:00.

Цей об`єкт у статтях

Коментарі