Додати до маршруту

Музей дзвонів у Луцьку

GPS координати: 50.73935699 25.32349396
Рейтинг:
3493 Переглядів 0 Коментарів 0 Включень до маршруту
Додати до маршруту

На Волині перебуває єдиний вУкраїні музей дзвонів. Він був відкритий в 1985 році в Замку Любарта, абоЛуцькому замку. Експозиція розташовується в одній з його веж під назвою Владича, що збереглася в первозданному вигляді з 14 століття.

В музеї налічується понад 90 дзвонів і дзвіночків 17-20 століть: І тих, які збирали людей по тривозі або попереджали про небезпеку; та інших, які служили для церковних обрядів.

Тут є і дзвіночок завдовжки всього кілька сантиметрів, який призначався для поштової карети, і величний церковний дзвін вагою майже півтонни. Є і дзвони, служили пожежним, залізничникам, на річковий пристані, а також невеликий шкільний дзвінок.

Найстарішому дзвону, яким пишається музей, виповнилося вже 367 років. Він датований 1647 роком, тобто ще пам'ятає часи Богдана Хмельницького. Є й інші унікальні експонати. Наприклад, дзвіночки квадратної форми. В Архангельській області Росії їх вішали на шию важенок - статевозрілих самок оленів, які були головними в стаді. У музеї експонуються і царські дзвіночки, які кріпилися на шиї коням з державних трійок, щоб попереджати про наближення важливої ​​персони. Чути їх було за кілька кілометрів.

В60-х роках минулого століття в Замок звозили дзвони із закритих церков. Раніше експонатів було більше, але 25 дзвонів повернули церквам, інші просто старіють. Але пошук експонатів для музею триває.

На території Луцького замку також знаходятьсяХудожній музей,музей книги, Діє експозиція старовинних будівельних матеріалів.

Цей об`єкт у статтях

Коментарі