Додати до маршруту

Мукачівський історичний музей

GPS координати: 48.43201447 22.68738365
Рейтинг:
1166 Переглядів 0 Коментарів 1 Включень до маршруту
Додати до маршруту

Мукачівський історичний музей зайняв всі поверхи найбільш відомої пам'ятки міста -замку «Паланок». Ця споруда була побудована в 15-17 століттях невідомими зодчими. Передбачалося, що замок буде виконувати адміністративну та оборонну функції, тому його звели на пагорбі висотою 68 метрів. Сьогодні замок видно з будь-якої точки міста.

Примітно, що, незважаючи на тривалу історію замку, музей в ньому влаштувався лише в 1989 році. Спочатку невеликі фонди музею тулилися в кількох кімнатах верхнього поверху фортеці. Поступово експозиції розширювалися, від меценатів надходили нові предмети. В даний час площа Мукачівського історичного музею складає 4 тисячі квадратних метрів,тут зберігаються цікаві документи, реліквії, картини, безпосередньо пов'язані з історією міста і Закарпаття в цілому.

Постійна експозиція музею умовно розділена на кілька тематичних груп:

  • Зал дитячого малюнка. На стінах галереї представлені 40 картин на тему замку «Паланок», створених руками маленьких місцевих жителів.
  • Мукачево очима предків. В рамках цієї виставки кожен може побачити раритетні листівки, фотографії міста. Деякі з них були відтворені за допомогою сучасних технологій, зберігши при цьому колорит минулих часів.
  • Етнографічна експозиція займає 4 зали музею. Кожен з них розповідає про різні народності, які проживали в місті в різні часи. Холи виставки прикрашені народними костюмами, військовим обмундируванням, а також предметами побуту українців, австрійців, євреїв.
  • Історична виставка розташувалася в 5 залах музею. Експозиція розповідає про всі віхи історії міста - від заснування до сьогодення.
  • Картинна галерея і зал писанки.

Цікаво, що, відвідуючи Мукачівський історичний музей, можна одночасно «вбити 2 зайців». Дізнатися історію міста і прогулятися по залах одного з найдавніших замків України.

Коментарі