Додати до маршруту

міст Патона

GPS координати: 50.42443848 30.57241440
Рейтинг:
453 Переглядів 0 Коментарів 0 Включень до маршруту
Додати до маршруту

Перший в світі суцільнозварний міст був побудований вКиєві. Проектуванням і будівництвом займався академік Євген Оскарович Патон, який зумів об'єднати два несумісні поняття, як на ті часи, - зварювання і мостобудування. До цього, при будівництві мостів найчастіше використовувалися заклепки. Саме Патону належить розробка основних принципів будівництва суцільнозварних мостів.Згодом цей метод став відомим у всьому світі.

Урочисте відкриття мосту відбулося 5 листопада 1953 року і стало унікальною подією для жителів міста. Міст Патона ставпершій переправою через Дніпро, Побудованої в післявоєнні роки, що послужило бурхливому розвитку лівобережних територій. До 2004 року по мосту проходила трамвайна лінія, згодом вона була демонтована і замінена на тролейбусну лінію.

В'їзд на міст з правого берега прикрашений пропилеями доричного ордера, а на лівій стороні підносяться дві 20-метрові колони. Довжина становить 1543 метри, ширина проїжджої частини - 21 метр, а тротуари мають ширину 3 метри. Поручні мосту прикрашені чавунним литтям.

Всього три місяці не дожив до відкриття моста Євген Патон, в пам'ять про нього переправу нарекли його ім'ям. Він став одним з найбільших мостів Європи. З моста відкриваються захоплюючі краєвиди на Дніпро, історичні пам'ятники міста. Особливо гарний вид на міст у вечірній час.

Коментарі