Додати до маршруту

Могила Леві Іцхака Бердичівського, Бердичів

GPS координати: 49.90850830 28.59045601
Рейтинг:
3160 Переглядів 0 Коментарів 0 Включень до маршруту
Додати до маршруту

Бердичів- місто, яке має не тільки цікаву історію, а й кількаунікальних пам'яток, Що викликають у туристів захват. Тут розташована цікава пам'ятка - могила Леві Іцхака Бердичівського.

Життєвий шлях Леві Іцхака Бердичівського

Леві Іцхак був знаменитим філософом і проповідником. Але головна його мета - просування хасидизму. Це рух він активно поширював в Україні, Польщі, Литві. Леві Іцхак докладавзначних зусиль для зміцнення хасидизму. Прийнято вважати, що ця людина стала одним із засновників цього напряму.

З раннього дитинства Леві демонстрував свої унікальні здібності, він був розвинений не по роках. Ще до досягнення віку бар-Міцва він прославився як вундеркінд під ім'ям «ілуй з Ярослава».

Леві Іцхак походив із родини потомствених рабинів. У 26 років він приєднався до хасидизму і став учнем Магід. Леві був одним з небагатьох учнів, які зуміли осягнути приховану сутність його вчення. Наступні роки він провів як рабин кількох громад. У 1785 році Леві зупинився в місті Бердичів, де він до кінця своїх днів займав посаду рабина. Йому наслідували, вважали за краще перейняти досвід, намагалися стати його учнем. Найбільш значуща нагорода для Леві - цевизнання його лідером хасидизму.

Де розташована могила Леві Іцхака Бердичівського

Усипальниця знаменитої особистості знайшла своє місце на єврейському кладовищі, яке розміщене перед залізничним переїздом. Могила помітно виділяється білою цегляною кладкою і огорожею.

Незважаючи на те, що цвинтар практично закинуто, сюди дуже часто навідуються гості. Могила Леві Іцхака Бердичівського - місце паломництва безлічі хасидів різних країн.

Цей об`єкт у статтях

Коментарі