Додати до маршруту

Будівля Міністерства чорної металургії

GPS координати: 48.46368027 35.04505920
Рейтинг:
125 Переглядів 0 Коментарів 0 Включень до маршруту
Додати до маршруту

Сьогоднішній вигляд проспекту Карла Маркса багато в чому був сформований в кінці 50-х & ndash; початку 60-х років минулого століття, колиДніпропетровськ& Nbsp; відбудовувався після Великої Вітчизняної війни. В цей же час облаштовувалася іплоща імені Володимира Леніна, На якій булозведено монументальний будинок Міністерства чорної металургії, А перед ним встановлено пам'ятник вождю.

Мало хто знає про те, що в початкових проектах будівля була набагато нижче і витонченіше, а йогоцентральний фасад повинна була прикрашати висока вежа зі шпилем. Однак ці креслення побачив Микита Хрущов, який відразу ж заборонив будівництво такої вежі, так як, на його думку, на її створення мало піти велика кількість міді.

В комплекс будівель Міністерства чорної металургії,зведених в 1949-1950 роках, Входили Будинок технічного навчання з навчальним корпусом, розташованим на центральному проспекті міста, і житловий будинок навулиці Леніна, 15.

Однією з основних завдань цього величезного монолітного будівлі було закрити собою прекрасний& Nbsp;Свято-Троїцький собор, Розташований позаду будівлі Міністерства. Однак повністю сховати храм так не вдалося, він все одно велично височів над міськими будівлями.

У перші роки після відкриття в цій будівлі розміщувався Дніпропетровський совнархоз & ndash; рада народного господарства, потім велика частина споруди була віддана в розпорядження Міністерства чорної металургії УРСР.Сьогодні ж його площі орендують різні фірми.

Коментарі