Додати до маршруту

Місце розгрому польсько-шляхетської армії військами Хмельницького, Пилява

GPS координати: 49.60551071 27.45820236
Рейтинг:
1525 Переглядів 0 Коментарів 0 Включень до маршруту
Додати до маршруту

Місце розгрому польсько-шляхетської армії військами Богдана Хмельницького вПилявімає важливе історичне значення для нашої країни. В результаті тодішньої перемоги були звільнені Поділля і Волинь.

Історичні відомості про Пиляві

Село Пилява, розташоване в східній частині Хмельницької області, відомо багатьом завдяки важливого історичного події. Поблизу річки Ікви, на якій розташоване поселення, 11-13 вересня 1648 роки вели бої проти польської армії війська Богдана Хмельницького.

Влітку 1648 року розпочалося повстання селян і запорізьких козаків проти польської шляхти. Тоді магнат Вишневецький зібрав велике військо і вирушив на придушення заколоту. Полк Богдана Хмельницького був підкріплений загонами селян, очолюваних такими історичними постатями як Максим Кривоніс, Морозенко, Нечай, а також татарською кіннотою.

Загнавши противника в вузьку греблю, військо Хмельницького не тільки знищило його, а й отримало багато трофеїв: гармати, величезний пороховий запас (який на той час оцінювали в 7 млн. Золотих). Додатковим приємним бонусом став відкритий для наступу на захід шлях, що позитивно вплинуло на бойовий настрій козаків.

На легендарному місці поразки польської армії встановили пам'ятник. Він має вигляд високого насипного кургану, на якому височить широкий хрест.

Як доїхати

Місце розгрому польсько-шляхетської армії військами Богдана Хмельницького знаходиться в межах села Пилява. Це курган з високим масивним хрестом на вершині. Найближчий місто до поселення -Старокостянтинів, З якого в Пиляву можна доїхати по трасі Т2326, повернувши наліво біля села Підгірне.

Коментарі