Додати до маршруту

Меджибізький замок

GPS координати: 49°26′12″N 27°24′44″E
Рейтинг:
3837 Переглядів 0 Коментарів 1 Включень до маршруту
Додати до маршруту

Меджибізький замок - це старовинне оборонна споруда на місці з'єднання річок Бужок і Південний Буг, звідси і така незвичайна назва населеного пункту. Селище Меджибіж розташовується в 25 км. від м Хмельницький. Перші свідчення його існування зустрічаються в літописах 1146-1148 років.

Меджибізький замок

Меджибізький замок

Замок Меджибожа або «Білий Лебідь» завдяки своєму розташуванню неможливо не помітити. Це, мабуть, другий за популярністю замок Хмельницького регіону. Він знаходиться в дуже мальовничій місцевості і займає територію близько одного гектара.

Меджибізький замок, Меджибіж

Меджибізький замок, Меджибіж

За словами археологів, фортеця в цьому місці існувала ще в XIII в. Однак, вона була виготовлена ​​з дерева, і, швидше за все, знищена пожежею, під час сутички з монголо-татарами. Хто саме звів кам'яну фортецю судити складно, адже ця територія послідовно була під владою Литви і Польщі. Однак, документи свідчать про те, що на початку XVI ст. фортеця вже була побудована з метою оборони краю від татар.

Меджибізький замок

Надалі «Білий Лебідь» займали козаки, турки і поляки, оскільки місце розташування замку було дуже вигідним як перевалочний пункт при тривалих військових походах. Через часту зміну власників, замок багато разів достаівался, перебудовувався, зміцнювався і т.д. В кінцевому підсумку він придбав форму трикутника спрямованого на місце перетину двох річок. Довжина фортеці становить 130 м., Найвища точка - 17 м., А товщина окремих стін - до 4 м.

Меджибізький замок, Вхід

Меджибізький замок, Вхід

Меджибізький замок - один з декількох ренесансних українських замків, який дійшов до наших днів практично без пошкоджень. Замок прикрашають три вежі: північна - триповерхова, північно-західна - Лицарська вежа з амбразурами і з півдня розташовується найбільша вежа зі складною конструкцією. Внутрішній двір прикрашає замковий храм з високою покрівлею.

Меджибізький замок

Спочатку католицький храм був перебудований в православний. На території замку був організований музей. У сучасній експозиції представлені кілька виставок. У перших двох залах можна ознайомитися з історією замку, починаючи з моменту спорудження і до наших днів. У третьому знаходиться зразок інтер'єру міщанського житла. Четвертий займає виставка народного мистецтва (гончарство і ковальство).

Меджибізький замок, Храм

Меджибізький замок, Храм

П'ятий - народне ткацтво. В останньому залі розташувалася виставка іконопису. На базі музею регулярно проходять історичні фестивалі. Найпопулярнішим з них є, що став традиційним, Всеукраїнський історичний фестиваль «Старовинний Меджибіж». У дні фестивалю сюди стягуються представники понад 50-ти військово-історичних клубів для реконструкції боїв та лицарських турнірів.

Меджибізький замок

Дістатися до замку дуже легко, з Хмельницького організовані регулярні автобусні рейси.

Меджибізький замок

GPS: 49 ° 26'12 "N 27 ° 24'55" E

Адреса: смт Меджибіж, вул. Жовтнева, 1

Контакт: +38 (03857) 9-71-30, 9-71-23

Цей об`єкт у статтях

Коментарі