Додати до маршруту

Лиса гора, Ржищів

GPS координати: 50.00354767 31.06504440
Рейтинг:
3608 Переглядів 0 Коментарів 0 Включень до маршруту
Додати до маршруту

Сьогодні місто Ржищів, а в минулому територія, частина якої займало село Гусинці, вважається одним з найбільш енергетично сильних місць України. У язичницькі часи для проведення язичницьких обрядів жерці вибирали гору з невеликою кількістю рослинності, розташовану поблизу до поселень. Найбільше для святилища підходили височини, куди часто потрапляли блискавки. Трипільці вірили в бога Перуна, вивергався блискавки.

Цікаві факти про Лису гору

Лиса гора, розташована на одному меридіані з єгипетськими пірамідами, є найвищою точкою стародавнього поселення Гусинці. своєназва гора отримала або в зв'язкуз малою рослинністю, або через часто проводилися тут язичницьких ритуалів.

Друге пояснює присутність на височини деякої енергетичної точки, де відкривається щось нове в кожній людині. Хтось бачить дивні речі, інші зцілюються, а деяким просто стає погано, але кожен відчуває з'єднання енергій землі і неба.

Пам'ятки поблизу Лисої гори

Неподалік від Лисої гори знаходитьсяунікальна споруда - Преображенська церква. У минулі часи в ній щотижня відбувалися служби та щонеділі в стінах храму збиралися жителі Гусинці.В результаті будівництва Канівського водосховищасело пішло під воду і сьогодні цей архітектурний шедевр оточений водою.

В особливо урочисті церковні свята, за твердженням місцевих жителів, чується дзенькіт дзвонів затопленого храму. З недавнього часу ведеться реконструкція церкви.

У самому місті Ржищів, який знаходиться зовсім недалеко від Лисої гори, слід заглянути вПарк трипільської культури, Який став гордістю міста і його візитною карткою, відвідатиІван-гору, Розташовану поблизу, а також оглянутиСвято-Троїцьку церквуі побувати вКраєзнавчому музеї Ржищева.

Як дістатися до Лисій горі

Щоб дістатися до Лисій горі, доведеться скористатися двома видами транспорту. Наприклад, автобус або автомобіль - до Ржищева і відповідно Гусинці: траса Київ - Канів, до церкви в Гусинці і Лисій горі - на човні по воді. Або можна скористатися човном або яхтою, що йде в Ржищів прямо з Києва.

Коментарі