Додати до маршруту

Львівський духовний театр Воскресіння

GPS координати: 49.84186935 24.02305412
Рейтинг:
394 Переглядів 0 Коментарів 0 Включень до маршруту
Додати до маршруту

Львівський театр «Воскресіння» знаходиться в житловому будинку споруди 1912 рокуі займає частину першого поверху. Це саме нову будівлю наплощі Григоренкау Львові (перше її історичні назва - Єзуїтська).Воно зведено в стилі модернізованого барокоза проектом архітектора Йозефа Пьонтковского.

У 1918 році в будинку, де зараз знаходиться театр, був пасаж Грюнер і кінотеатр «Марисенька», Названий на честь Марії Казиміри Луїзи, дружини короля Польщі Яна III Собеського. Кінотеатр був розрахований на 600 глядачів і вважався комфортабельним.У 1941 році в будівлі був театр мініатюр, а в радянські часи - кінотеатр «Москва», потім дитячий кінотеатр «Піонер».

Львівський духовний академічний театр «Воскресіння», що продовжує давні культурні традиції, що панували в будівлі по вулиці Григоренка, був заснований в 1990 році молодими акторами і швидко здобув популярність. В його репертуарі 190 вистав, трупа гастролювала по багатьом країнам.З 1992 року на базі театру проходить фестиваль «Золотий Лев», який на сьогоднішній день є міжнародним.

На площі Григоренка, де знаходиться театр «Воскресіння», ви побачите іпам'ятник Святому Юрію Змієборцю, Зведений на честь загиблих міліціонерів.

Коментарі