Додати до маршруту

Львівський оперний театр

GPS координати: 49°50’37”N 24°1’34”E
Рейтинг:
8855 Переглядів 0 Коментарів 2 Включень до маршруту
Додати до маршруту

Не залежно від того чи любите ви оперу як вид мистецтва, будівля оперного театру у Львові не може не справити враження. Оперний театр ім. С. Крушельницької по праву вважається одним з найкрасивіших театрів всієї Європи, і стоїть в одному ряду з такими унікальними пам'ятками архітектури, як Одеська та Віденська опера. Театр був спроектований так, щоб максимально наситити природним світлом сходи і коридори, просто всипані унікальними розписами та елементами декору.

Львівський оперний театр

Один з найкрасивіших залів будівлі - це дзеркальний зал, прикрашений картинами, що символізують зміну пір року. А на другому поверсі до наших днів збереглися імператорські покої з ванною і виходом в президентську ложу. Тепер про все по порядку.

Картини оперного ТЕАТР

В кінці XIX ст. Львів був частиною Австро-Угорщини і був одним з провінційних центрів. У той час опера, як жанр мистецтва, набрала дивина популярність і виникла гостра потреба в такому закладі. Був оголошений конкурс на кращий проект, в якому переміг директор Львівської художньо-промислової школи З. Горголевский. Його сміливий проект і ліг в основу майбутнього Львівського національного оперного театру опери та балету ім. С.А. Крушельницької, це офіційна назва Львівської оперети.

Вестибюль оперного ТЕАТР

Будівництво стартувало в 1887 р і тривало майже 3 роки. Через щільну забудову центру міста, архітекторові довелося будувати будинок прямо на річці. Театр був побудований в стилі, так званого, віденського псевдо бароко. А декоруванням інтер'єру і екстер'єру займалася десятки найзнаменитіших скульпторів і художників тих часів.

стеля театру

Урочисте відкриття відбулося 4 жовтня 1900 г. Серед гостей цього заходу були письменник Генріх Сенкевич, художник Г. Серідавкій, композитор І. Падеревський та багато інших діячів мистецтва. Дебютної постановкою стала опера «Янек» В. Желенського, про життя мешканців Карпат. У 1939 р театр отримав звання державного, а в 1956 - академічного.

Львівський оперний театр

З кінця 70-х до 1984 р проходила наймасштабніша реконструкція фасаду та інтер'єру опери. У другій половині 2000-х в дзеркальному залі були встановлені портрети багатьох прославлених українців серед яких Соломія Крушельницька, Модест Менцинський, Євген Лисик, Ярослав Вощак і ін. У 2009 р опера стала членом асоціації «Опера Європа».

Сцена оперного ТЕАТР

Пишний фасад будівлі прикрашений безліччю колон, ніш і балюстрадою. Над головним входом розташовується скульптурна композиція з восьми муз, над ними, інший сюжет - «Радість і страждання життя». Довершують скульптурне оформлення тріадою статуй генія драми, комедії та трагедії, а по центру cлава, яка тримає в руках пальмову гілку.

Скульптури Львівського театру

Інтер'єр не менше зачаровує. На прикрасу театру пішло кілька кілограм золота, тонни різнокольорового мармуру, була пророблена колосальна робота по розпису стін. Ще однією унікальною родзинкою театру опери у Львові, став художній завісу, якому, мабуть, немає аналогів в світі. Полотно «Парнас» написане художником Генриком Семирадського, на жаль, постає перед глядачами не часто. Завіса опускаю тільки при особливих випадках. Величезна люстра, прикрашена дорогоцінними матеріалами і алегоричним скульптурами доповнює картину аристократичної атмосфери того часу.

Нічний оперний театр у Львові

Розташувавшись в самому центрі міста, Львівський оперний театр по праву зайняв своє місце в культурній столиці України. Для того, щоб оглянути будівлю у всіх деталях зовсім не обов'язково купувати квиток на виставу, якщо ви не любите оперу, оскільки на території постійно проводяться екскурсії для всіх бажаючих.

джерело:
about.lviv.ua, waking-up.org, otzyv.ru

GPS: 49 ° 50'37 "N 24 ° 1'34" E

Адреса: м.Львів, пр. Свободи, 28

Контакт: +38 (0322) 272-86-72, 242-17-90

Цей об`єкт у статтях

Коментарі