Додати до маршруту

Луганський академічний обласний російський драматичний театр імені П. Б. Луспекаєва

GPS координати: 48.57268906 39.30678177
Рейтинг:
1119 Переглядів 0 Коментарів 0 Включень до маршруту
Додати до маршруту

Історія Луганського обласного драматичного театру почалася в далекому 1939 році. Основу трупи склали самобутні випускники Ленінградського театрального училища, а також п'ятнадцять акторів, які раніше працювали в інших театрах. 26 жовтня цього ж року театр випустив першу прем'єру - виставу «Павло Греков», поставлений за п'єсою Бориса Войтехова.

Луганський театр радував глядачів всього лише один сезон, і почалася Велика Вітчизняна війна. Вся трупа була евакуйована в Узбекистан, в місто намагались, де і продовжила свою роботу. До 1942 року спектаклі ставилися на сцені Будинку офіцерів, театру Юного глядача, а також в клубі місцевого маслозаводу.

Після визволення рідного міста театр повернувся до Луганська і відкрив новий сезон виставою «Жди меня» за знаменитою п'єсою Костянтина Симонова. Репертуар театру протягом довгих років складався з класичних постановок і своїм завидною постійністю завоював щиру любов не тільки жителів міста, а й його гостей.

1 січня 1963 року було прийнято рішення про об'єднання двох обласних театрів українського і російського в один Луганський обласний драматичний театр. У складі оновленого театру з'явилися дві трупи - російська і українська. Двадцять сім років проіснував об'єднаний театр, за цей час змінилося кілька режисерів, але незмінним залишився стрижень і традиції колективу. Але що склалася практика роботи об'єднаних театрів не дала належних результатів і ускладнила художньо-творчий процес.

У 2009 році, під час святкувань 70-річчя від дня заснування, Луганському обласному російському драматичному театру присвоєно почесне звання «Академічний».

Відвідайте цей дивовижний храм культури. В його стінах ви зможете насолодитися чудовою грою акторів, відчути прилив позитивних емоцій і пропустити через свою душу незвичайні долі героїв, яскраво відображені на сценічному майданчику.

За роки свого існування театр представив понад чотириста вистав, поставлених в самих різних жанрах. Але незмінними, з першого дня його заснування і до сьогоднішнього часу, залишаються щирість, натхненна гра і професійну майстерність акторів театру.

Найбільш яскравою постановкою минулих років є спектакль «Королівські ігри», випущений в 2005 році за п'єсою Григорія Горіна. Сьогодні гості театру мають можливість подивитися близько сорока спектаклів, що входять в репертуарний архів театру.

Знаходиться театр на вулиці Коцюбинського, 3. Дістатися до нього можна будь-яким видом громадського транспорту або маршрутним таксі, що йде через центральну вулицю Радянська.

Коментарі