Додати до маршруту

Летичівський замок

GPS координати: 49°22’52”N 27°37’12”E
Рейтинг:
3223 Переглядів 0 Коментарів 0 Включень до маршруту
Додати до маршруту

Летичівський замок, або домініканський оборонний монастир, розташований в селищі Летичів Хмельницької області. Вже на дорозі до замку, можна відчути велич тутешніх місць. Прекрасна липова алея, як ніби проводжає вас в замок. Висаджена вона була при досить цікавих обставин.

Летичівський замок

Летичівський замок

За однією з легенд, під час візиту Катерини Великої, щоб імператриці не було нудно від одноманітного степового пейзажу, її піддані, в прямому сенсі, бігли попереду карети і висаджували липи вздовж дороги. Якщо потрапити на цю алею під час цвітіння, відчуття від аромату, яким наповнений все навколо, просто приголомшливі.

Домініканський монастир

Домініканський монастир

Однозначної версії щодо дати заснування замку немає. Але вперше про неї згадується в описі подій 1210, коли фортеця впала під атаками татар. Під час цього набігу був знищений і архів фортеці. Таким чином, датою заснування замку вважається саме ця трагічна подія.

Домініканський монастир, Летичів

Домініканський монастир, Летичів

Спочатку, як і багато оборонних споруд часів Київської Русі, замок був дерев'яним. Тільки в 1579 р Ян Потоцький починає будівництво кам'яної будівлі. У 1606 році на території замку починають зводити Домініканський монастир.

Летичівський замок, Летичів

Летичівський замок, Летичів

На честь цієї події, папа Климент VIII дарує майбутньому храму копію Ікони Богородиці. Навколо головної святині храму ходить безліч легенд. За однією з них, під час чергової облоги фортеці ікону перенесли в звичайний будинок. У цю ж ніч, жителі побачили, що будівля охоплено вогнем. Але, підійшовши ближче, виявилося, що це був зовсім не вогонь, а світіння навколо ікони. Також, є легенда про те, що перед початком військових дій ікона починала плакати. У 1778 р Ватикан визнав ікону чудотворною. Вона до цих пір знаходиться в храмі, який, як і 500 років тому, приймає всіх бажаючих.

Летичівський замок

Ще одна родзинка замку - це пам'ятник похованому тут Устимові Кармалюкові. Народний месник, захисник стражденних, український Робін Гуд - як тільки не називали Кармалюка. За більш ніж 20 років своєї діяльності на його боці воювало понад 20 тис. бійців за справедливість. За вбивство Устима Микола I особисто нагородив шляхтича Рудковського діамантовим перснем.

Летичівський замок, Вежа

Летичівський замок, Вежа

Вся територія замку відкрита для відвідування і досить доглянута. Це місце буде цікавим як дорослим, справжнім поціновувачам історії та архітектурних пам'яток, так і дітям, у яких буде відмінна можливість досліджувати древні вежі фортеці.

Летичівський замок, Вежа

GPS: 49 ° 22'52 "N 27 ° 37'12" E

Адреса: смт Летичів, вул. Савіцького, 10

Контакт: +38 (03857) 2-04-53

Цей об`єкт у статтях

Коментарі