Додати до маршруту

Лісопарк Дружби народів, Ювілейне

GPS координати: 48.53327179 35.09304047
Рейтинг:
356 Переглядів 0 Коментарів 0 Включень до маршруту
Додати до маршруту

Лісопарком Дружби народів називають великий лісовий масив, розташований навколо знаменитого однойменного парку. Густа зелена рослинність різних видів огортає алеї парку, будучи хорошим його продовженням на сотні метрів навколо. Загальна площа лісопарку налічує 100 гектар. Він знаходиться навпроти селищаЮвілейнепо Новомосковської трасі.

Історія створення

Лісовий масив має подвійне походження: частина зелених насаджень виростали тут протягом кількох століть, друга частина - була завезена спеціально до відкриття парку Дружби народів. Це бувмасштабний проект для всіх міст Радянського Союзу, Суть якого полягала в об'єднанні працею і спільною ідеєю студентів різних республік. Приблизно в один і той же час в різних місцях СРСР відкривалися парки і сквери, створені руками молодого покоління. Студентські компанії висаджували різні види дерев і чагарників, які до цього дня утворюють густі алеї парків. відкриття вДніпропетровськувідбулося в 1957 році.

зниклий пам'ятник

На одній з центральних вулиць парку був встановлений великий пам'ятник з яскраво-білого каменю. Він представляв собою трьох молодих людей різних національностей: азіата, європейця і кучерявого афроамериканця. Вони, взявшись за руки, утворювали замкнене коло,символізуючи міцну дружбу народів. На жаль, до кінця 20 століття від пам'ятника не залишилося і сліду. Ймовірно, скульптура була розібрана вандалами.

Що ще відвідати

Для приємних прогулянок на свіжому повітрі в Дніпропетровську є десятки найцікавішихпарків, лісових зон, Урочищ і балок. Обов'язково варто відвідатиДніпровсько-Орільський заповідник, Який знаменитий своєю багатою орнітологічної колекцією, також можна навідатися впарк імені Тараса Шевченка. Це один з найкрасивіших різнорівневу сквер, який охоплює набережну, лісову зону, віадук і кілька театрів

Коментарі