Додати до маршруту

Ландшафтний парк «Ізюмська лука»

GPS координати: 49.25000000 37.00000000
Рейтинг:
801 Переглядів 0 Коментарів 0 Включень до маршруту
Додати до маршруту

Одна з найбільших в Україні річок Сіверський Донець в Ізюмському районі на Харківщиніробить величезну петлю поблизу села Левківка. Назвали її «Ізюмська закрут». Зараз це регіональний ландшафтний парк, площа якого понад 5 тисяч гектарів.

Туристи організовують сюди піші походи або сплавляються на байдарках. Розраховувати треба не менше ніж на 3-4 дні. Від Левківці до містаІзюмпо прямій всього 18 км, а по закруті річки - все 80. Для сплаву по річці необхідний досвід, так як Сіверський Донець має порожисті ділянки, перекати.

Припускають, що територія, облямована закрутом річки, раніше знаходилася під водою. Підтвердження цьому знайшли в географічному атласі 17 століття, виданому в Амстердамі. В районі вигину зображено величезне озеро.

Якщо ви поки не наважуєтеся на похід, можна подивитися на закрут з вершини гориКременецьв Ізюмі. Ви побачите, що течія річки визначає гряда пагорбів, під якими вона протікає.Усередині Ізюмської луки - сосновий ліс. Цей край славиться грибами.

На території Ізюмської луки практично немає населених пунктів, крім сіл Левківка, звідки слід починати маршрут, і Іванівка. затеприрода тут надзвичайно красива, ліси ваблять в свою невинну хащу. Відпочинок на лоні природи запам'ятається надовго.Щоб похід вдався, скористайтеся послугами провідника, Свої послуги по організації походів пропонують і турагентства.

На річці Сіверський Донець також варто відвідатиНаціональний природний парк «Святі гори».

Коментарі