Додати до маршруту

Ландшафтний заказник Буковинські водоспади

GPS координати: 48°9’36”N 25°8’51”E
Рейтинг:
875 Переглядів 0 Коментарів 0 Включень до маршруту
Додати до маршруту

Буковинські водоспадиЛандшафтний заказник «Буковинські водоспади» розташований в селі Розтоки Путильського району Чернівецької області.
Тут в руслі потоку Смугарів і його притоки - в гірському лісовому ущелині на відстані 2 км вирують сім водоспадів різної потужності і висоти (3-18 м), яка є унікальним явищем для Українських Карпат.

Водоспад Ковбер - по ширині навіть більше, ніж по висоті, яка досягає 3,5 м, названий за прізвищем колишнього власника міста, який ще при Румунії побудував тут бетонну стінку для забору води для водяного млина. Поруч, метрів за 20 вище за течією, знаходиться вертикальний водоспад заввишки 10,5 м - Сич.

Так назвали його через особливого шипіння падаючої води. Трохи вище Сича розташований наступний, теж вертикального типу каскадний водоспад заввишки 9 м під назвою Нижній Гук.

Буковинські водоспади

Майже кілометр вгору відокремлює його від четвертого водоспаду - Ворота, висотою 3,5 м. Через метрів 250 вас зустрічає каскадний водоспад вертикального типу Середній Гук заввишки 10,5 м.

Буковинські водоспади

Його побратим - Великий Гук - розташований через 500 м. Це найкрасивіший і найвищий водоспад - його висота 19 метрів. Останній, сьомий водоспад - п'ятиметрової Вищий Гук.

GPS: 48 ° 9'36 "N 25 ° 8'51" E

Адреса: с. Розтоки Путильського р-ну

Коментарі