Додати до маршруту

Курортний парк, Миргород

GPS координати: 49.96899796 33.61556244
Рейтинг:
566 Переглядів 0 Коментарів 0 Включень до маршруту
Додати до маршруту

Курортний парк в Миргороді - це унікальний, сучасний санаторно-курортний, лікувально-діагностичний комплекс, знаходиться в Полтавській області. Завдяки своїм процедурам, діагностиці та мінеральним водам, курортний парк став візитною карткою міста Миргород.

Приїхавши відпочивати, ви знайдете численні приємні на смак мінеральні води, і цілющі грязі. Курорт об'єднує різні санаторії «Миргород», «Березовий Гай», «Полтава», «Хорол» і загальнокурортну поліклініку, бальнеогрязелікарня, що пропонують для відвідувачів різні види процедур і досліджень.

Історія Курортного парку

Свій шлях цей курорт починає в 1914 році. Тоді відомого військового лікаря І. Зубковського був головою Миргородської міської управи. Городок того часу було малонаселений. Через посуху, в колодязях пропадала вода; не було власного водопроводу.

З початком буріння свердловини, для поліпшення ситуації з водою, 22 лютого 1914 з неї великим фонтаном початку вирувати брудна, несмачна з неприємним запахом вода (так була збагачена сірководнем). Місцеві жителі були в розпачі, тому і набирали і таку воду для звичайних потреб і, на подив, розуміли, що відчувають себе краще.

Згодом мер зауважив, що хворі на радикуліт і золотухи швидше одужують, якщо їх змащувати цією водою, рани починають краще гоїтися, худобу менше хворіє, рослини починають швидше рости.

Після різних купань в цій воді, І. Зубковський розіслав в різні куточки України і Росії проби рідини на дослідження в різні станції. Воду визнали цілющою, яка не поступатиметься соденській і Баден-Баден, а за певними характеристиками краще них.

На жаль, місцева влада не виділяли грошей на створення курортного місця, тому голова Миргорода власними силами облаштував при лазні унікальний в своєму роді «курорт», що складається з п'яти ванн до зовнішнього використання.

Для чистоти і комфорту для відвідувачів були розроблені тимчасові спеціальні правила користування ваннами з миргородської водою. Тільки отримавши рецепт лікаря, хворі могли приймати лікувальні ванни. В одній ванні дозволялося перебувати 40 хвилин, вартість цієї процедури становила 75 копійок. Повний оздоровчий курс - від 5 до 10 купелей в лікувальній воді. Навіть одну ванну призначалися для малозабезпечених, які не мали можливості оплатити повний курс процедур.

1915 році в Миргороді з'явилися перші унікальні водолікарні, що почали використовували лікувальні властивості всесвітньо відомої мінеральної води «Миргородська». Зубковський лікував цією водою захворювання органів травлення та опорно-рухового апарату. Різні хвороби шлунка і кишечника почали лікувати в 1916 році.

Миргород як курорт був заснований в 1917 році з відкриттям в місцевій лазні спеціального банно-відділення. А в 1918 році відкрили приміщення водолікарні.

як доїхати

Щоб дістатися до Миргорода, спочатку потрібно приїхати в місто Полтава, а звідти поїздом або автобусом до міста Миргород. На основному напрямку Харків - Київ знаходиться залізничний вокзал «Миргород», на відліку між станціями Полтава - 100 км, Ромодан - 26 км. Автовокзал «Миргород» знаходиться по вулиці Воскресенській, в центрі міста.

Якщо добиратися поїздом, на привокзальній площі до кожного поїзда вас чекає автобус до потрібного вам курорту. Автобусом - від вокзалу до центрального входу в курорт 100 м.

Курортный парк в Миргороде расположен на улице Гоголя, 112.

Коментарі