Додати до маршруту

Ботанічний сад, Кривий Ріг

GPS координати: 48.14886093 33.58515167
Рейтинг:
8047 Переглядів 0 Коментарів 0 Включень до маршруту
Додати до маршруту

У центрі України в місті Кривий Ріг розташований сад незвичайних дерев, квітів і чагарників. Це Криворізький ботанічний сад, площа якого становить понад 52 га. Він зберігає унікальну колекцію зникаючих рослин і гербарних зразків. Зараз Криворізький ботанічний сад - об'єкт природно-заповідного фонду України загальнодержавного значення, а дендрарій визнаний національним надбанням України.

Ініціатором заснування ботанічного саду на Криворіжжі став професор Євген Кондратюк. Урочисте відкриття ботанічного саду в Кривому Розі як відділення Донецького ботанічного саду відбулося в 1989 році. А вже в 1992 році на його базі було створено самостійне криворізьке установа Національної Академії Наук.

Що можна побачити в ботсаду

Незважаючи на свій порівняно молодий вік, Криворізький ботсад має надзвичайну колекцію рідкісних рослин, серед яких близько 200 видів лікарських і майже тисяча квітково-декоративних зразків. Тут більше 600 видів деревних і чагарникових видів рослин, серед яких можна знайти 120 різних сортів. Нарешті, тільки тут можна побачити понад 60 видів рослин, занесених до Червоної книги України, і близько 40 зразків, які знаходяться під охороною Всесвітнього та Європейського червоних списків.

У Криворізькому ботанічному саду можна побачити як звичні для українського ока маки, бузок і тюльпани, так і білий катран, сонячно-жовту сон-траву, карликові півники, весняний горицвіт і золотий горицвіт. Найбільше вражає сад навесні, коли цвітуть більше 50 видів бузку.

А якщо ви приїдете до Кривого Рогу взимку, вас обов'язково запросять на екскурсію оранжереями і теплицями, які протягом усього року радують око розмаїттям кольорів і чагарників.

Наукова діяльність

На окрему увагу заслуговує наукова діяльність, яка ведеться в Криворізькому ботанічному саду: вивчають флористичні знахідки, документують нові для науки знахідки і зберігають унікальні і не до кінця вивчені Гербарні зразки.

Крім того, проводять генетично селекційне вдосконалення рідкісних декоративних культур. В умовах промислового регіону такі дослідження є новинкою, яка відкриває перед вченими широкі перспективи. Нарешті, працівники ботанічного саду Кривого Рогу активно співпрацюють як з українськими науковими установами, так і з закордонними. Серед них Інститут лісової ботаніки і фізіологічних деревних рослин університету міста Фрейбург в Німеччині, університет штату Техас і університет штату Чикаго в США.

Як доїхати

Розташований Криворізький ботанічний сад в Тернівському районі Кривого Рогу на вулиці Маршака, 50. Щоб сюди потрапити, достатньо доїхати маршрутними таксі спочатку до зупинки «Кільце 44-го кварталу», а потім пересісти на транспорт, наступний до 7-ї міської лікарні.

Вхід в ботсад: на входе есть касса или дежурный, который может продать входной билет. Стоимость составляет около 10 грн. Возможны экскурсии, но при условии, что наберется группа. Про организованные экскурсии лучше договариваться заранее.

Цей об`єкт у статтях

Коментарі